Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Księgozbiór Biblioteki Miejskiej

Miejska Biblioteka posiada obecnie księgozbiór liczący około 38 tysięcy książek. Nie znaczy to jednak, że jest tyle tytułów. Każdy bowiem tytuł liczy po kilka, a nawet kilkanaście książek, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 8 września 1956 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu osiągnęła w bieżącym roku 8 tysięcy czytelników, w tym 42 proc. Stanowi młodzież. W ciągu 8 miesięcy 108 tysięcy książek. Z rezultatów tych należy się cieszyć. Istnieje jednak jedna zasadnicza przeszkoda, która w poważnej mierze hamuje rozwój biblioteki.
     Miejska Biblioteka posiada obecnie księgozbiór liczący około 38 tysięcy książek. Nie znaczy to jednak, że jest tyle tytułów. Każdy bowiem tytuł liczy po kilka, a nawet kilkanaście książek. Ten stan zmniejsza oczywiście atrakcyjność biblioteki. Prostym wyjściem byłby nowy zakup książek, ale nie pozwalają na to ograniczone środki finansowe. Istnieje jednak inna możliwość uzupełnienia księgozbioru biblioteki.
     W ubiegłym okresie powstał – jak wiemy – pęd organizowania bibliotek w poszczególnych zakładach pracy i instytucjach. Niektóre z nich, jak np. Biblioteka Zakładów Mechanicznych, spełniają dobrze swoje zadania i są wzorowo prowadzone, ale obok tego mamy w Elblągu szereg bibliotek zakładowych, które nie wykazują żadnej działalności, albo mają w najlepszym przypadku po kliku czytelników.
     Po co więc utrzymywać fikcję i magazynować cenne nieraz książki? Zdaniem naszym takie „biblioteki” powinny ulec likwidacji, a ich księgozbiory należy przekazać Miejskiej Bibliotece, co wybitnie wzbogaci jej księgozbiór. Sprawą tą winien zająć się Oddział Kultury Prezydium MRN w Elblągu.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini