Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kto ponosi za to odpowiedzialność ?

Piątek, 8 czerwca 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 156

W grudniu ub. Roku zespół amatorski elbląskiej orkiestry symfonicznej w celu przekształcenia go na zespół państwowy został poddany egzaminowi kwalifikacyjnemu.
     Egzaminatorem był dyrektor Państwowej Filharmonii Bałtyckiej dr Zygmunt Latoszewski, który na odbytej konfrontacji wobec przedstawicieli KM PZPR, Prezydiów Woj. MRN, Powiatowej Rady Związków Zawodowych, społeczeństwa oraz przedstawicieli Polskiego Radia i prasy wyraźnie oświadczył, że zespół reprezentuje dobry poziom i po pewnych zmianach, które łatwo można przeprowadzić, orkiestra nadaje się na przekształcenie jej na terenową filię Państwowej Filharmonii Bałtyckiej. W tym celu dyrekcja Filharmonii miała poczynić starania, aby uzyskać dodatkowe etaty i kredyty.
     Wniosek ten spotkał się z jak najdalej idącym poparciem zarówno KM PZPR, jak i Prezydium Woj. R. n. oraz PRZZ.
     Mija jednak już piąty miesiąc, a dyrekcji Państwowej Filharmonii Bałtyckiej nic nie uczyniła, aby Elbląg otrzymał stałą placówkę szerzącą kulturę muzyczną wśród robotniczego społeczeństwa, które domaga się większej troski i większej opieki na odcinku życia kulturalnego, zamierającego ostatnio w mieście. Od siedmiu miesięcy Elbląg nie miał ani jednego koncertu orkiestry symfonicznej.
     Spodziewamy się, że Dyrekcja Państwowej Filharmonii Bałtyckiej wyjaśni jakie są możliwości na utworzenie terenowej filii w Elblągu.
     Wierzymy, że przy dobrych chęciach ze strony dyrekcji F. B. Elbląg otrzyma w krótkim czasie upragnioną placówkę, która będzie ogniskiem kultury muzycznej wśród robotniczego społeczeństwa.
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski