Niedziela 24-06-2018, imieniny Jana, Danuty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kwiaty i zieleń upiększą nasze miasto

W ostatnich dniach rozpoczęto rozwożenie i ustawianie ławek w parkach i na ulicach, a od 15 maja br. pojawią się wiszące na słupach trakcyjnych skrzynki z kwiatami, informował Głos Elbląga z 27 kwietnia 1962 r.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu przystąpił już do prac związanych z zazielenieniem miasta. W parku Kajki kończy się wysadzanie nowych krzewów na miejscach oczyszczonych jesienią 1961 r. Intensywne roboty prowadzi się w nowym parku przy ul. Robotniczej. Jak informuje dyrekcja przedsiębiorstwa, czynione są wysiłki, aby wszystkie roboty na tym terenie zostały zakończone w ciągu br. szereg prac uzupełniających trwa w parku Traugutta oraz w parku Świerczewskiego.
     Poza wspomnianymi robotami rozpoczęto uzupełnianie drzewostanu na ulicach miasta – do tej pory zasadzono około 150 drzewek. Akcja ta prowadzona będzie w dalszym ciągu.
     W ostatnich dniach rozpoczęto rozwożenie i ustawianie ławek w parkach i na ulicach, a od 15 maja br. pojawią się wiszące na słupach trakcyjnych skrzynki z kwiatami.
     A co na kwietnikach na skwerach i zieleńcach ?
     Wkrótce na kwietnikach rozpocznie się sadzenie bratków i stokrotek. Dywany z tych kwiatów upiększą centralne punkty miasta – ul. 1 Maja, ul. Mickiewicza, park Traugutta oraz park Świerczewskiego. Później przyjdzie kolej na kwiaty letnie – szałwie, begonie, pelargonie. W wielu miejscach rozkrzewią się krzaki róż.
     W związku z tym apel do mieszkańców. Roztoczcie opiekę nad zieleńcami ! Piętnujcie chuliganów !
     
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

karma kanarek
Ochotka żywa
Królik minaturka
Artemia