Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

List otwarty

Członkowie partii powinni z całą stanowczością zwalczać wszelkie przejawy awanturnictwa w sprawach gospodarczych i politycznych, powinni umieć cierpliwie wyjaśniać stanowisko partii, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 24 października 1956 r.

Plenum Komitetu Powiatowego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Elblągu po zapoznaniu się z przemówieniem tow. Gomułki, w którym szczerze i otwarcie uwypuklono braki minionego okresu i trudną sytuację gospodarczą w kraju, zwraca się do wszystkich członków partii naszego powiatu aby: każdy członek partii do głębi przestudiował uchwały VIII Plenum Komitetu Centralnego i wyciągnął dla siebie właściwe wnioski.
     Każda uchwała i każda dobra myśl powinna wyrażać się nie tylko w słowie, lecz każdy z nas czynem produkcyjnym winien zadokumentować swe poparcie uchwał VIII Plenum.
     Członkowie partii powinni z całą stanowczością zwalczać wszelkie przejawy awanturnictwa w sprawach gospodarczych i politycznych, powinni umieć cierpliwie wyjaśniać stanowisko partii, w szczególności w stosunku do spółdzielni produkcyjnych, by nie dopuścić do zamarznięcia ziemiopłodów na polu, by wywiązać się z obowiązków wobec państwa, nie dopuścić do kradzieży mienia społecznego.
     Niech każda organizacja partyjna stanie się prawdziwym kierownikiem swego terenu i poczuje pełną odpowiedzialność za całą gospodarkę, by nie narazić naszego państwa ludowego na straty z powodu nierozsądnych kroków. Mówmy ludziom prawdę. To nasza broń przeciw tym którzy chcą wywołać dezorientację. Prawda ta jest zawarta w przemówieniu tow. Gomułki i uchwałach VIII Plenum Komitetu Centralnego Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obrazy na alupanelu
Naklejki na meble
Fototapety dziecięce
Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy