Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Miejscowi producenci uzupełniają luki w zaopatrzeniu

Miejscowi producenci muszą przede wszystkim zaopatrywać własny teren, a dopiero później zawierać umowy na dostawę towarów do innych miejscowości, informował, Głos Elbląga z 23 grudnia 1962 r.

Wydział Przemysłu i Handlu w oparciu o uchwałę Prezydium MRN przystąpił ostatnio do rozmów z miejscowymi producentami artykułów przemysłowych, w celu polepszenia zaopatrzenia miasta. Chodzi przy tym o wprowadzenie generalnej zasady, że producenci muszą przede wszystkim zaopatrywać własny teren, a dopiero później zawierać umowy na dostawę towarów do innych miejscowości. Rzecz zrozumiała, że zasada ta odnosi się do artykułów poszukiwanych na rynku lub produkowanych w niedostatecznej ilości.
     Pierwsze rozmowy zostały przeprowadzone i w związku z tym, możemy poinformować o ich wyniku. Spółdzielnia Krawiecka „Zryw” podpisała już wstępną umowę na dostarczenie w 1963 r. poszukiwanych artykułów konfekcyjnych, jak i odzież dziecięcej i młodzieżowej. W pierwszej kolejności sklepy otrzymają ubranka dla chłopców w wieku od 6 do 11 lat. Będą to ubranka jedno i dwurzędowe, niektóre z kompletem spodni długich i krótkich o dobrym gatunku i stosunkowo tanie. Łączna wartość towarów dostarczonych elbląskiemu handlowi przez tę spółdzielnię wyniesie 10 mln zł.
     Rozpoczęto też rozmowy z przedstawicielami spółdzielni im. Buczka, która zobowiązała się dostarczenie obuwia damskiego, męskiego i dziecięcego o łącznej wartości 5 mln zł. Obecnie spółdzielnia opracowuje nowe wzory obuwia, które maja być zatwierdzone w połowie stycznia 1963 roku.
     Wydział Przemysłu i Handlu Prezydium MRN zamierza przeprowadzić dalsze rozmowy z przedstawicielami spółdzielni „Plastyk” im. Marchlewskiego, im. Dzierżyńskiego, Elbląskich Zakładów Przemysłu Terenowego i innymi producentami.
     Wiąże się z tym także konieczność narzucenia producentom profilu produkcyjnego, w celu zaopatrzenia miasta w takie artykuły, których braki są dość poważne.
     Początek przeprowadzonej akcji wskazuje na to, że producenci rozumieją potrzeby miasta w zakresie polepszenia zaopatrzenia w niektóre artykuły przemysłowe. Przypuszczać więc należy, że w przyszłym roku zaopatrzenie sklepów w artykuły przemysłowe ulegnie znacznej zmianie.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa 290x260 cm - Tropiki
Fototapety do salonu
Fototapety dziecięce
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi