Poniedziałek 22-04-2019, imieniny Łukasza, Leona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzież tworzy grupy

Rewolucyjna grupa młodzieży powstała w elbląskim szpitalu, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 30 listopada 1956 r.

We wszystkich zakładach pracy, instytucjach, szkołach, wsiach i miastach odbywają się ostatnio zebrania, na których młodzież zrywa ze starymi formami pracy ZMP i tworzy nowe młodzieżowe grupy rewolucyjne. Ostatnio powstała taka grupa rewolucyjna młodzieży przy Wojskowym Szpitalu w Elblągu.
     
     Zasadniczy tron grupy stanowiły młode pielęgniarki. Komenda szpitala może być dumna, że posiada pracownice tak pełne zapału i entuzjazmu.
     
     Grupa rewolucyjna przystąpiła do pracy z gotowym programem.
     - Odrzucamy wszystko to – czytamy w programie – co w przeszłości było złe i hamowało marsz do demokratyzacji kraju. W pracy swej wcielać będziemy doniosłe uchwały VIII Plenum KC PZPR. Uważamy, że w naszych szeregach jest miejsce tylko dla tych, którzy szczerze i nieugięcie pragną walczyć z wszelkimi przejawami zła oraz wykazują silną wolę budowy takiej organizacji, która byłaby w stanie doprowadzić do końca słuszne postulaty wysuwane przez młodzież. Nie ma w naszych szeregach miejsc dla ludzi biernych, bezideowych i dlatego pozostawiamy im drogę wolną do odejścia z naszych szeregów.
     Domagamy się od komendy szpitala niezwłocznego załatwienia słusznych postulatów wysuwanych przez młodzież na zebraniach . Wypowiadamy zarazem nieubłagalną walkę autorytetom, noszącym charakter fotelowych krzewicieli socjalizmu.
     
     Na najbliższy okres postulujemy następujące żądania:
     - usprawnienia działalności rady miejscowej; stworzenia należytych warunków do pracy kulturalno-oświatowej;
     - sprawiedliwego rozdziału nagród; rozwiązania kwestii mieszkaniowej dla sióstr mających nakazy pracy oraz zainteresowania się warunkami bytowymi i mieszkalnymi personelu szpitala;
     - poczynienia kroków w kierunku unormowania stosunków pomiędzy personelem pomocniczym i lekarzami.
     
     W realizacji swych postulatów liczymy na własne siły i pomoc partii.
     Od sformułowania żądań, mających na celu poprawę warunków bytowych personelu szpitala, rozpoczęła pracę rewolucyjna grupa młodzieży ze szpitala w Elblągu. Należy życzyć jej, aby z równym uporem biła się o wewnętrzne przemiany w łonie samej organizacji, których wprowadzenie pozwoli młodzieży odegrać rolę prawdziwej awangardy postępu.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • "- poczynienia kroków w kierunku unormowania stosunków pomiędzy personelem pomocniczym i lekarzami." Personel powinien mieć krok aby stosunki były co najmniej poprawne ;-) ps. rewolucje... jak Oni byli zakręceni :-/
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    Dr Basen(2006-12-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka GODŁO
Czapka z nadrukiem