Sobota 21-07-2018, imieniny Daniela, Wawrzyńca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Młodzież ZMP pomaga w żniwach

Poniedziałek, 30 lipca 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 204

ELBLĄG. - W dniu 23 bm. Przybył do Elbląga obóz wędrowny Związku Młodzieży Polskiej, zorganizowany przez Zarząd Wojewódzki ZMP w Gdańsku. Zadaniem tego obozu jest przygotowanie nowych kadr instruktorskich do pracy w Domach Harcerza i Młodzieżowych Domach Kultury.
     Ze względu na to, że cała młodzież w naszym kraju przygotowuje się do III Zlotu Młodych Bojowników o Pokój, który odbędzie się w Berlinie - obóz wędrowny ZMP spełnia jednocześnie zadania ośrodka informacyjnego, zaznajamiającego młodzież terenów, na których przebywa, z zadaniami i celem Zlotu.
     Młodzież przybywająca na obozie, w zrozumieniu ważności akcji żniwnej, zobowiązała się pracować we wszystkich PGR-ach, jakie napotka na swej trasie.
     Dotychczas pracowano w PGR-ach powiatu kwidzyńskiego, obecnie zaś młodzież postanowiła przepracować 2 dni w PGR Stagniewo w pow. Elbląskim.
     Piękny czyn młodzieży zdobył sobie duże uznanie wśród miejscowego społeczeństwa, a szczególnie chłopów, którzy widzą, że nasza młodzież zorganizowana i kierowana przez Związek Młodzieży Polskiej nie tylko prowadzi akcje polityczne i społeczne, lecz czynnie i wydajnie pomaga w walce o chleb. Jerzy Kolendo korespondent
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wyprawka Szkolna
Plecaki i tornistry
Clinex Grill
Pieczątki Trodat