Niedziela 22-07-2018, imieniny Marii, Magdaleny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mysia wdzięczność

Myszy, zamieszkujące sklep GS w Kamieniku składają najserdeczniejsze podziękowania za pełne i bogate zaopatrzenie na zimę, informował Głos Wybrzeża z 17 lutego 1954 r.

Myszy w Kamieniku w przeciwieństwie do ludzi zaczynają zebrania punktualnie. Więc mała myszka Mimi musiała się mocno spieszyć by zjeść odpowiednią ilość kaszy, mąki, cukru itp. i nie spóźnić się na obrady. W praktyce nie było to łatwe. Ponieważ skończył się poprzedni worek, trzeba było przegryźć nowe mocne opakowanie z żywnością, potem przecisnąć się pomiędzy belkami tekstyli, by oczyścić futerko, no i popędzić na naradę. Wszystkie myszy, zamieszkujące nie otwarty od grudnia ub. r. sklep GS w Kamieniku, gmina Pomorska Wieś, powiatu elbląskiego zebrały się punktualnie. Zebranie miało bardzo uroczysty charakter, a zaczęło się od referatu...
     Ponieważ czytelnicy na ogół znają przebieg zebrania, ograniczymy się do przytoczenia końcowej jego części, a mianowicie rezolucji podjętej przez myszy. Oto ona:
     „My myszy, zamieszkujące sklep GS w Kamieniku składamy najserdeczniejsze podziękowanie za pełne i bogate zaopatrzenie nas na zimę, co pozwala nam dostatnio przeżyć trudny okres. Ponieważ jesteśmy doskonale zabezpieczone przed wszelkimi bandytami czyhającymi na nasze życie (koty), gdyż nasz opiekun GS w Nowakowie, nie zapomniał o okratowaniu okien i okuciu drzwi, postanawiamy rozmnażać się jeszcze szybciej niż dotychczas. W dowód wdzięczności za wszystkie dobrodziejstwa postanawiamy nazwać nasz siedlisko im. GS w Nowakowie”
     Tu następują podpisy wszystkich wybitnych osobistości mysiego rodu.
     Rezolucja skierowana jest do GS w Nowakowie, pow Elbląg.
     Ponieważ przesyłka listu ze świata mysiego do ludzkiego trwa nieco dłużej niż drogą pocztową, przepraszamy, że dopiero dzisiaj możemy podać czytelnikom rezolucję, która napisana została w dniu 20 stycznia br.
     Bez względu na opóźnienie, przykład mysiej wdzięczności ma swoją głęboką wymowę. Szczególnie dla GS w Nowakowie i mieszkańców Kamienika, pozbawionych dotychczas sklepu.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Powrót Do Szkoły
Pieczątki Firmowe
Plecaki i tornistry
Szkolna Wyprawka