UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nadal kłopoty z zatrudnieniem kobiet

W ostatnich miesiącach sytuacja w dziedzinie zatrudnienia nieco się poprawiła. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, z których jedynie nieliczni - niewykwalifikowani - figurują w rejestrze zatrudnienia - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 17 sierpnia 1961 roku.

Zmniejszyła się też ilość poszukujących pracy wykwalifikowanych kobiet. Wzrasta natomiast stale ilość niezatrudnionych kobiet, nie mających kwalifikacji. Wydział zatrudnienia stara się w pierwszej kolejności kierować do pracy kobiety - jedyne żywicielki rodzin. Dlatego też w tej kategorii pozostaje bez pracy jedynie kilka, które - mimo braku kwalifikacji - stawiają za duże wymagania.
     Jak corocznie w okresie letnim, wiele kobiet skierowano do pracy sezonowej. Jednakże z końcem trzeciego kwartału przewiduje się poważny wzrost liczby kobiet, poszukujących pracy, podczas gdy liczba wolnych miejsc w elbląskich zakładach nie wzrośnie. Projektowane rozszerzenie zakresu prac z funduszu interwencyjnego rozwiąże problem tylko częściowo. Dlatego też jedynym wyjściem z tego impasu byłoby uruchomienie w Elblągu zakładu, mogącego zatrudnić kilkaset kobiet.
(a)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama