Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Najlepszą ocenę ma klub Zamechu

W klubie organizuje się wystawy, odczyty popularno-naukowe, wieczory literackie. Dotychczas czynnych tu było 12 wystaw, które zwiedziło ponad 7.800 osób, informował Głos Elbląga z 26 czerwca 1963 r.

Jak poinformował nas kierownik Wydziału Kultury Prezydium Miejskiej Rady Narodowej tow. Sak w Elblągu istnieje 10 klubów kulturalnych. Najlepszą ocenę za wszechstronną działalność zyskał klub Zakładów Mechanicznych im. gen. K. Świerczewskiego mieszczący się przy ul. Stoczniowej. Klub skupia przeważnie pracowników Zamechu. Przychodzą tu też pracownicy wielu innych zakładów pracy. W klubie organizuje się wystawy, odczyty popularno-naukowe, wieczory literackie. Dotychczas czynnych tu było 12 wystaw, które zwiedziło ponad 7.800 osób. Zorganizowano też 26 spotkań i odczytów, szereg wystaw książek popularno-naukowych oraz 9 konkursów czytelniczych.
     Na podkreślenie zasługuje również fakt, że klub prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Przy klubie powstały dwa zespoły baletowe skupiające 120 dzieci, sekcje instrumentalne, harmonijek ustnych i gitar hawajskich, a także zespoły: estradowy, plastyczny i fotograficzny.
     Ogółem w zespołach zorganizowanych jest 158 osób. W 1962 r. w klubie urządzono 46 wieczorków towarzyskich i 8 zabaw. Odbyło się również 8 turniejów brydżowych. Dużym powodzeniem cieszył się turniej młodych piosenkarzy, zorganizowany przy udziale „Głosu Elbląga”.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
OKULARY PRZECIWSŁONECZNE,