Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Narada młodzieży

Tymczasowy Komitet Rewolucyjny Młodzieży Elbląga wzywa młodzież robotniczą, inteligencką, szkolną oraz wojsko do czynnego poparcia tymczasowego programu, a w szczególności do włączenia się w ogólnonarodowy nurt życia politycznego i gospodarczego kraju, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 24 listopada 1956 r.

W dniu 22 listopada odbyła się narada aktywu związku młodzieży polskiej, na której wybrano Tymczasowy Komitet Rewolucyjny Młodzieży Elbląga.
     W okresie przemian rewolucyjnych zachodzących w naszym kraju instancja miejska ZMP (plenum zarządu miejskiego) nie stanęła na czele młodzieży, wykazując całkowitą bierność. Przykładem tego m. in. może być wyżej wymieniona narada, na którą spośród 36 członków plenum przybyło zaledwie 16. Narada postanowiła uznać plenum za nieistniejące i na jego miejsce powołała wyżej wymieniony komitet, który pokieruje ruchem młodzieżowym Elbląga do III zjazdu ZMP.
     Komitet uważa, że obecna sytuacja polityczno-gospodarcza wymaga od całego społeczeństwa , a szczególnie od młodzieży jedności działania w realizowaniu uchwał VIII plenum.
     Dlatego też konieczne jest działanie młodzieży w jednolitej organizacji z zachowaniem dotychczasowej struktury organizacyjnej kół w szkołach i zakładach pracy.
     Tymczasowy Komitet Rewolucyjny Młodzieży Elbląga wzywa młodzież robotniczą, inteligencką, szkolną oraz wojsko do czynnego poparcia tymczasowego programu, a w szczególności do włączenia się w ogólnonarodowy nurt życia politycznego i gospodarczego kraju.
     Młodzi przyjaciele! Tymczasowy Komitet Młodzieży Elbląga uważa, że każda nowa myśl i wszystkie poczynania dotyczące naszego programu i przyszłości ruchu młodzieżowego są godne szerokiej dyskusji, pragniemy współdziałać w wymianie waszych poglądów i poczynań niezależnie od ewentualnych różnic światopoglądowych. Chcemy słuchać głosów młodzieży i kierować nią po nowemu, a do tego potrzebna jest wasza aktywna pomoc i współdziałanie.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Hosting WWW START
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata