Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Nasze dzieci...

W bieżącym roku ukończyło 7-letnią naukę w szkołach podstawowych przeszło 1.100 uczniów, informował Głos Elbląga z 23 lipca 1962 r.

Co roku przybywa Elblągowi przeciętnie półtora tysiąca dzieci. Ogółem jest ich obecnie 25 tysięcy. Najstarsze mają 17 lat, tyle ile Polska Ludowa.
     Miasto ma trzy stałe żłobki dzielnicowe, w których przebywa średnio 159 dzieci i 2 żłobki przyzakładowe (ok. 160 dzieci). W 12 miejskich przedszkolach wychowuje się 1.100, a w przedszkolach przyzakładowych – 358 dzieci.
     Szkolnictwo podstawowe obejmuje 19 szkół, w których 390 nauczycieli kształci przeszło 15 tys. uczniów. Na jedną izbę lekcyjną przypada aż 66 chłopców i dziewcząt. Stąd pilna potrzeba kilku nowych gmachów szkolnych.
     W bieżącym roku ukończyło 7-letnią naukę w szkołach podstawowych przeszło 1.100 uczniów.
     Dzieci elbląskie mają zapewnioną opiekę lekarską w oddziale dziecięcym szpitala i w 10 poradniach. 3 poradnie dla dzieci zdrowych przyjęły w ostatnim roku 9.042 małych pacjentów. 3 poradnie dla dzieci chorych zanotowały aż 37.856 pacjentów w ciągu roku.
     Poradnia reumatologiczna udzieliła pomocy 3.949, a 9 poradni dentystycznych szkolnych przyjęło niemałą liczbę 26.375 pacjentów. Ponadto higiena szkolna posiada 23 etatową obsadę.
     W Elblągu działają 3 zakłady opiekuńczo-wychowawcze, w których przebywa 290 wychowanków. W 2 państwowych domach dziecka przy ul. Bema wychowuje się dzieci najmłodsze, przeważnie nie posiadające rodziców. W nowocześnie urządzonym Domu Dziecka nr 1 pełni funkcję kierowniczki mgr E. Klunder. Państwowy Dom Dziecka nr 2 prowadzi długoletni pedagog p. Barbara Piotrowska.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem