Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nasze dzieci

Po ukończeniu 3 lat życia dziecko przejść może do przedszkola, w którym rozszerza się krąg jego zainteresowań, informował Głos Wybrzeża z 1 czerwca 1954 r.

Opieka nad dzieckiem zaczyna się w Polsce Ludowej, a więc i w naszym mieście... jeszcze przed jego urodzeniem. Tak. To nie paradoks. Świadczą o tym obowiązkowe badania profilaktyczne wszystkich kobiet ciężarnych w poradniach „K”. Od chwili zgłoszenia się kobiety w Ośrodku Zdrowia zaczyna się szkolenie przyszłej matki, które trwa również w wydziale położniczym szpitala. Jeżeli dodamy do tego, że prawie 100 procent kobiet rodzi w szpitalach czy też ośrodkach zdrowia, że utworzono w szpitalach oddziały wcześniaków i noworodków, gdzie pozostają one pod opieką specjalistów lekarzy, to zrozumiemy dlaczego Polska jest krajem o najmniejszym procencie śmiertelności niemowląt.
     Drugim etapem opieki jest żłobek. W Elblągu w tej chwili są cztery żłobki, w tym dwa tygodniowe przy Zakładach Mechanicznych i „Odzieżówce” i dwa dzienne:
     Dzielnicowy przy ul. Kopernika i przy browarze. W najbliższym czasie otwarty zostanie nowoczesny żłobek przy ul. Agrykola, a projektowana jest budowa dzielnicowego żłobka w okolicy ulic Rechniewskiego i Brzeskiej oraz dziennego żłobka EFUK przy ul. Bałuckiego.
     Dobrze jest dzieciom w elbląskich żłobkach, ale uparcie walczy się oto, aby było jeszcze lepiej. Przestrzega się w sposób rygorystyczny zasad higieny.
     Czystość jest po prostu prawem. Stwarza się jak najlepsze warunki, aby matki oddawały dzieci do żłobka z całym zaufaniem aby mogły być pewne, że dziecko jest zadowolone i szczęśliwe. Dzieci pozostają pod opieką wykwalifikowanych pielęgniarek i stałą kontrolą lekarską pediatrów.
     Po ukończeniu 3 lat życia dziecko przejść może do przedszkola, w którym rozszerza się krąg jego zainteresowań. Tu dzieci zaczynają uczyć się, poznawać życie w trakcie odpowiednio przemyślanych zabaw.
     W Elblągu czynnych jest 13 przedszkoli, z tego cztery zakładowe.
     I choć mieszczą się one często w budynkach niezupełnie jeszcze odpowiednich-niemniej jednak, dzięki pracy wykwalifikowanego personelu wychowawczego spełniając swoją rolę.
     W wieku lat siedmiu odchodzi dziecko do szkoły... ale o tym już zupełnie innym razem.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok