Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Neony, na które nie można znaleźć lekarstwa

 
Elbląg, Neony, na które nie można znaleźć lekarstwa
Rek

 Elbląskie neony, zamiast nadawać miastu pewną rangę, świadczą niestety, co najmniej o niedbalstwie - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 1 marca 1966 roku.

Jesienią ub. roku Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu wydało na piśmie polecenie wszystkim użytkownikom doprowadzenia neonów do porządku i nawet podania nazwisk osób odpowiedzialnych za ich zapalanie i wygaszanie. Ustalono też godziny funkcjonowania neonów. Od tego czasu minęło zaledwie 4 miesiące i po pierwszym zrywie sytuacja wróciła do punktu wyjściowego.
     Dla przykładu neon spółdzielni "Żuławy" nie pali się, to samo neon "Owoce i warzywa" przy ul. 1 Maja. Neon Domu Meblowego przy ul. 1 Maja - nieczynny, "Jubiler" zapomina neon zaświecać. Na brak pamięci cierpi też "Gallux" oraz ZURT przy ul. Hetmańskiej. Neon "Delikatesów" jest zepsuty.
     Nasuwają się dwa zagadnienia - sprawa konserwacji i obsługi. Bardzo dobrze rozwiązało tę sprawę kierownictwo PKO, które zawarło umowę o konserwację z gdańską "Reklamą". Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby pójść w ślady PKO.
     Zdaniem naszym aż prosi się uruchomienie w Elblągu punktu usługowego tej branży i tym, że do jego zadań oprócz konserwacji i remontów należałoby zapalanie i wygaszanie neonów.  Apelujemy więc do Wydziału Przemysłu i Handlu o zajęcie się tą sprawą.
j.r.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Polar z haftem
Naszywka GODŁO
POLO z HAFTEM