Wtorek 13-11-2018, imieniny Benedykta, Stanisława, Arkadego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nicowane koperty i głód papeterii

W ubiegłą środę nadszedł do tutejszych kiosków „Ruchu” duży transport towarów. Kopert ani papeterii nie przysłano, informował Dziennik Bałtycki z 26 lipca 1962 r.

Niedobór kopert i papeterii na Żuławach pogłębia się i przyjął już postać, utrudniającą normalne cyrkulowanie korespondencji. Przyglądając się sortowaniu listów, wychodzących z Nowego Dworu konstatujemy, że prawie co druga koperta jest nicowana, tj. używana przez nadającego powtórnie. Dotyczy to – niestety – nawet i pism urzędowych, ale przeważa u nadawców prywatnych.
     Brak kopert i papeterii wpłynął również hamująco na ilość listów, nadawanych w Nowym Dworze i Żuławach.
     Najbardziej cierpią instytucje i urzędy, mające pilne sprawy korespondencyjne z terenem. Do jedynej w Nowym Dworze księgarni Dom Książki wpływają liczne żądania i zamówienia. Kilku tysięcy koper zażądał Oddział Narodowego Banku Polskiego i jeszcze większych ilości żąda pilnie Prezydium PRN. Wtórują mu prośby Inspektoratu Oświaty, PGR i Państwowego Zakładu Ubezpieczeń. Dalej idą Bank Spółdzielczy, trzy szkoły podstawowe i Liceum Ogólnokształcące, Powiatowy Dom Kultury, handel uspołeczniony, Gdańskie Przedsiębiorstwo Obrotu Produktami Naftowymi itp.
     W ubiegłą środę nadszedł do tutejszych kiosków „Ruchu” duży transport towarów. Kopert ani papeterii nie przysłano.
     Pozostają dwa teoretyczne źródełka, też chwilowo artykułów tych nie mające, są to księgarnia i PSS-owski skład papieru i zabawek. Oba te punkty „poradziły” sobie na razie w ten sposób, że jednocześnie zamknęły swe podwoje rozpoczynając długotrwałe remanenty.
     W chwili, gdy piszemy, trwają one już szósty dzień.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Polar z haftem
Naszywka GODŁO
Czapka z nadrukiem