Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Nie igrać z życiem

W ubiegłym roku na dworcu w Elblągu był wypadek śmiertelny, w bieżącym – pod koła pociągów dostało się dwóch pasażerów i jeden z nich stracił rękę, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 22 sierpnia 1956 r.

Oto codzienny obrazek. Na stację w Elblągu wpada pociąg. Z peronu tuż przed samą lokomotywą, wyskakuje nagle kilka osób, przebiegają tor i… jeśli się uda, dostają się do wagonów z drugiej strony. W tym samym czasie z innych peronów, biegną przez tory do tego samego pociągu inni pasażerowie.
     I tak jest niemal przy odejściu każdego pociągu, jadącego w stronę Gdańska, Olsztyna, Braniewa…
     - No, dobrze – zapyta czytelnik – są pasażerowie, którzy lekkomyślnie własne życie, ale przecież na peronie znajduje się dyżurny milicjant – dlaczego więc nie interweniuje?
     Owszem milicjant jest, ale może on zatrzymać tylko jednego, najwyżej dwóch lekkomyślnych pasażerów, a co robić z resztą liczącą często dziesiątki?
     Wyniki takiej brawury łatwe są do przewidzenia. W ubiegłym roku był wypadek śmiertelny, w bieżącym – pod koła pociągów dostało się dwóch pasażerów i jeden z nich stracił rękę.
     Znając warunki techniczne innych stacji możemy powiedzieć, że istnieje sposób uniemożliwienia niesfornym pasażerom chodzenia po torach, a jest nim po prostu… założenie pomiędzy torami płotów z siatki drucianej, takich samych jakie posiada Malbork czy Działdowo i to chociażby tylko przy pierwszym peronie. Projekt ten zgłoszony przez komisariat MO na dworcu kolejowym nie spotkał się z należytym zrozumieniem władz PKP, chociaż koszt postawienia ogrodzenia pomiędzy peronami nie byłby duży.
     Inną sprawą wymagającą uregulowania, jest przestawienie budek bileterów w taki sposób, aby uniemożliwić korzystanie z poczekalni i restauracji dworcowej przygodnym „gościom”, nie posiadającym biletów. Z reguły są to znani pijacy i awanturnicy, którzy po zamknięciu restauracji w mieście kończą hulanki na dworcu.
     I ostatnia sprawa - to brak megafonów. Po prostu wstyd, aby taka duża stacja, jak Elbląg, nie posiadała głośników. O tym braku pisaliśmy już w ubiegłym roku, jednak dotychczas nic nie uczyniono, aby zainstalować megafony.
     Ponieważ bezpieczeństwo pasażerów i zapewnienie im spokoju w czasie czekania na pociąg to sprawa pierwszej wagi, więc sądzimy, że zarówno zawiadowca stacji i DOKP w Gdańsku zainteresują się tym bliżej.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do lekarza/dentysty
Obraz na dibond 300x60 cm - Deski
Fototapety czarno białe Black&White
Fototapety ze zwierzętami