Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nie ma Łysicy – jest znów Krynica Morska

Bardzo ważnym momentem dalszego rozwoju popularnej miejscowości kąpieliskowej – Łysicy (Krynica Morska) jest fakt przemianowania ostatnio uchwałą Powiatowej Rady Narodowej – Gromadzkiej Rady narodowej Łysica na Osiedlową Radę Narodową z równoczesną zmianą nazwy miejscowości Łysica na Krynica Morska, informował Głos Elbląga z 8 października 1957 r.

Uchwałą Powiatowej Rady Narodowej z dnia 26 września br. gromady: Suchacz i Próchnik połączone zostały w jedną gromadę z siedzibą w Łęczu. Połączone gromady przyjęły nazwę: Gromadzka Rada Narodowa Łęcze.
     Jednocześnie postanowiono rozwiązać gromadę Przezmark z tym, że wieś Sierpin włączona została do gromady Pomorska Wieś.
     Wsie: Nowina, Gronowo Górne, Czechowo i Przezmark – włączone zostały do gromady Bogaczewo. Siedziba gromady Bogaczewo przeniesiona została do wsi Komorowo, a gromada otrzymała nazwę Komorowo.
     Z gromady Żurawiec wyłączona została wieś Balewo i przyłączona do gromady Markusy.
     Postanowiono również wyłączyć z gromady Pomorska Wieś kolonie leżące przy wsi Dąbrowa i przyłączyć do gromady i wsi Milejewo.
     Kolonie leżącą przy wsi Milejewo, a należącą dotychczas do wsi Kamiennik Wielki, postanowiono włączyć do wsi Milejewo, gromada Milejewo.
     Bardzo ważnym momentem dalszego rozwoju popularnej miejscowości kąpieliskowej – Łysicy (Krynica Morska) jest fakt przemianowania ostatnio uchwałą Powiatowej Rady Narodowej – Gromadzkiej Rady narodowej Łysica na Osiedlową Radę Narodową z równoczesną zmianą nazwy miejscowości Łysica na Krynica Morska. Zmiana tej popularnej, dotychczas prawie nie używanej nazwy „Łysica” oraz przemianowanie Gromadzkiej Rady na Osiedlową Radę Narodową – spotkała się z pełnym uznaniem całego społeczeństwa powiatu i miasta.

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Może ktoś ma wiedzę na temat zmiany tej nazwy, bo ja tu czegoś nie łapię. Była nazwa Łysica, była to nazwa oficjalna, używana na stamplach pocztowych, mapach państwowych, dowodach osobistych itd. i nikt jej praiwe nie używał ?! A może poprostu chodziło, że nazwa była kalką nazwy niemieckiej, obiektywnie stwierdzając Łysica nie brzmiało zbyt dobrze, ale była to nazwa historyczna. Jakie były zatem prwdziwe przyczyny przemianaowania Łysicy na Krynicę M. ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2007-10-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Seat
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Samochody używane HADM Gramatowski