UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Nie wszystkie dzieci bawią się ładnie

 
Elbląg, Nie wszystkie dzieci bawią się ładnie
Reklama

Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu czyni wiele starań, aby utrzymać estetyczny wygląd miasta - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 22 czerwca 1965 roku.

Obecnie porządkowany jest teren przy pl. Słowiańskim i ul. Pocztowej. W lipcu br. doczeka się swojej kolejki plac Wolności. Posadzono już pierwsze kwiaty. Jest jeszcze jednak i druga strona medalu, niestety ciemna. Składają się na nie wybryki chuligańskie i zabawy dzieci bez nadzoru.
       W br. zniszczono już ponad 200 krzewów ozdobnych, głównie w parku Traugutta od strony ul. Kwiatowej i w parku Świerczewskiego. Chuligani niszczą również ławki ogrodowe. Dzień w dzień jedna lub dwie ławki ulegają uszkodzeniu. Młodociani amatorzy piłki nożnej wybierają sobie na boiska trawniki w parkach. Dla przykładu, 16 bm. zarekwirowano dwie piłki w parku Świerczewskiego. Miejski Zarząd Zieleni jest bezradny, nie posiada prawnych możliwości ingerencji, a z drugiej strony nie wolno przecie puszczać płazem tych chuligańskich wybryków. Wydaje się, że sprawa dorosła do rozpatrzenia i decyzji Prez. MRN w Elblągu, oczywiście po opracowaniu odpowiednich wniosków przez Wydział Gospodarki Komunalnej. Czekamy.
      
j.r.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama