Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niepewna sytuacja

Nie zabraknie w Elblągu soli, cukru i mąki, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 7 listopada 1956 r.

W ostatnich dniach wykupywano w Elblągu masowo sól, cukier i mąkę. Zwłaszcza sól niektórzy wykupywali w ilościach dochodzących do 20 kg na osobę. W niektórych dzielnicach miasta wykupywano również makaron i płatki.
     Równocześnie zaczęły po mieście kursować plotki o niepewnej sytuacji, że wkrótce zabraknie żywności, że będzie wprowadzone zaopatrzenie kartkowe.
     Rzecz jasna, że plotki te są bezpodstawne i nie wymagają nawet komentarzy - tym niemniej, postanowiliśmy odpowiedzieć na łamach prasy na liczne pytania, dotyczące samego zaopatrzenia.
     Dlatego też przeprowadziliśmy rozmowę z tow. Leonem Domarackim, dyrektorem Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Hurtu Spożywczego.
     
     Oto jej przebieg:
     
     Pytanie: Przy jakich asortymentach wystąpiło szczególnie silne zjawisko wysokiego popytu?
     Odpowiedź: We wszystkich sklepach detalicznych wykupowano przede wszystkim sól, cukier i mąkę. Popyt na tłuszcze roślinne był natomiast prawie normalny.
     
     Pytanie: Jakie kroki zapobiegawcze zastosowało WPHS?
     Odpowiedź: Niezależnie od normalnego tygodniowego zaopatrzenia rzuciliśmy natychmiast żądane przez sklepy ilości towarów z puli interwencyjnej. W ten sposób detal otrzymał dodatkowo w dniu 6 bm. 36 ton soli, 20 ton cukru i 5 ton mąki. Magazyny nasze pracują bez ograniczenia godzin. Przerzut dodatkowych towarów wymaga zwiększenia transportu. Przychodzą nam tu z pomocą zakłady pracy. Dyrektor "Odzieżówki", tow. Feliks Pieczewski jako pierwszy zgłosił samochód zakładowy do dyspozycji WPHS.
     
     Pytanie: Jak się przedstawia obecnie sytuacja?
     Odpowiedź: Zorganizowaliśmy naradę z detalem. Detal będzie pracował bez ograniczeń. Stan naszych zapasów i awizy nowych transportów uzasadniają stwierdzenie, że wszelaka nerwowość naszych odbiorców jest niepotrzebna - żywności w Elblągu nie zabraknie.
     Dołączamy do tego również własny głos i apelujemy do rozsądku obywateli, żeby nie poddawać się alarmującym wieściom różnego typu panikarzy - gdyż nie ma do tego najmniejszych powodów.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na dibond 260x60 cm - Słoneczniki
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapety przestrzenne
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi