Środa 17-10-2018, imieniny Ignacego, Wiktora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe drogi

W okresie 1952-54 r. zbudowano około 10 km nowych dróg o nawierzchni ulepszonej. Odnowiono około 100 km nawierzchni starych dróg, informował Głos Wybrzeża z 11 marca 1955 r.

Rejon Eksploatacji Dróg Publicznych w Elblągu obejmuje swoim zasięgiem drogi i mosty znajdujące się w powiecie elbląskim i malborskim oraz administruje mostami na Wiśle w Tczewie i Knybawie.
     Dziesięciolecie to okres walki o odbudowę zniszczeń wojennych. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że stan zdewastowania dróg publicznych po roku 1945 wynosił około 40 proc., a stan uszkodzeń mostów około 80 proc., to zrozumiemy, ile pracy musiano włożyć w tym okresie, ażeby doprowadzić drogi i mosty do stanu obecnego. Nie tylko odbudowano zniszczone mosty, ale zbudowano również nowe w Jazowie na Nogacie i w Malborku. Ostatnio w roku 1954 zbudowano mosty o nowoczesnej konstrukcji w Tralewie i Szaleńcu. Most zwodzony o konstrukcji drewnianej powstał w Wiśniowicach.
     Dużym osiągnięciem załogi Rejonu Eksploatacji Dróg jest wykonanie w latach 1952-54 drogi na odcinku Krynica Morska-Sztutowo.
     Wybudowanie tej drogi przyczyni się do ożywienia ruchu turystycznego, ułatwi transport ryb i wywóz drzewa porębowego.
     W okresie 1952-54 r. zbudowano około 10 km nowych dróg o nawierzchni ulepszonej. Odnowiono około 100 km nawierzchni starych dróg. Przeprowadzono remont cząstkowy 206 tysięcy m2 różnych nawierzchni.
     Wykonano malowania 8812 ton mostowej konstrukcji stalowej. Wymieniono około 9.500 m2 podkładów mostowych.
     Dzięki swym osiągnięciom Rejon Eksploatacji Dróg Publicznych po raz trzeci zdobył obecnie na własność, proporzec przechodni Wojewódzkiego Zarządu Dróg Publicznych.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna