Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Nowe władze ZSL w Elblągu

Na spotkaniu mówiono o działalności kółek rolniczych mechanizacji, podniesieniu wydajności produkcji rolnej. Dyskutowano też o zagospodarowaniu użytków zielonych, melioracji, spółkach wodnych, informował Głos Elblaga z 5 kwietnia 1963 r.

W Elblągu odbył się ostatnio zjazd sprawozdawczo wyborczy delegatów PK Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego.
     W zjeździe udział wzięli m. in. przedstawiciela władz wojewódzkich stronnictwa: sekretarz WK ZSL Józef Pawlik, kierownik Wydziału Organizacyjnego - Stefan Ropel i Władysław Oryl. Na obrady przybyli również: I sekretarz Komitetu Elbląskiego. PZPR tow. F. Pieczewski, przedstawiciel J. Bujko, przewodniczący Prezydium PRN tow. M. Lechta, zastępca przewodniczącego Prezydium MRN tow. J. Nowicki, przewodniczący ZP ZMW tow. W. Nowosad oraz dyrektorzy i kierownicy zakładów współpracujących z rolnictwem.
     Po sprawozdaniu na temat działalności PK ZSL, w dyskusji obok spraw organizacyjnych poruszono wiele zagadnień gospodarczych.
     Mówiono o działalności kółek rolniczych mechanizacji, podniesieniu wydajności produkcji rolnej. Dyskutowano też o zagospodarowaniu użytków zielonych, melioracji, spółkach wodnych. Na zjeździe padł wniosek, aby wszyscy członkowie ZSL wstąpili do kółek rolniczych. Zjazd podjął też uchwałę o przejściu członków stronnictwa, mających wykształcenie rolnicze do pracy w rolnictwie.
     Na zakończenie zjazd wybrał 19-osobowe plenum PK ZSL i komisję rewizyjną. Prezesem PK ZSL został ponownie Aleksander Śledziński, a sekretarzem Henryk Gomulak.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • jeśli chcecie być powaznym dziennikiem to nie zamieszczajcie informacji sprzed 40 lat w dziale Aktualności bo jest to głeboko bezzasadne i wprowadza w błąd !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Piotr Wielki :)(2003-04-05)
 • tzn. przepraszam na pierwszej stronie oczywiście :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Piotr Mniejszy :)(2003-04-05)
 • jaki jest cel tej pubikacji sprzed 40 last ? ( znam poglądy tej redakcji ale co to za efek, [oprócz smieszności) i komu to ma służyć ? Ludzie opamiętajcie się w swej głupocie !!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  już zniecierpliwony głupotą !(2003-04-06)
 • Kazde miasto ma swoja historie, kazde panstwo tez...co ja mowie?! Caly swiat, to jedna, wielka ksiazka historii. Skoro "juz zniecierpliwiony glupota" jest takim anty-historykiem, to ominiemy go w historii Elblaga.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czako(2003-04-07)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna II