Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O zaopatrzeniu rynku elbląskiego w IV kwartale br.

Trzeba mieć doprawdy szczęście, aby nabyć rajtuzy, czy też rajstopki, lub buciki dziecięce na filcu. Młodzież natomiast ugania się za spodenkami gimnastycznymi, swetrami, dresami i spodniami treningowymi, informował Dziennik Bałtycki z 19 października 1962 r.

Wstępne dane analityczne wykazują, że w IV kwartale br. powinien wystąpić nieznaczny wzrost obrotów handlu detalicznego w porównaniu do obrotu z 1961r. Zwiększanie obrotów powinno wystąpić zarówno w grupie artykułów przemysłowych, jak i spożywczych.
     Ostatnia kontrola stanu zaopatrzenia detalu w artykuły sezonowe wykazała dostateczną ilość masy w zasadniczych grupach towarowych. Znacznej poprawie uległo zaopatrzenie w konfekcję ciężką, włącznie z futrzarstwem, obuwiem futrzanym i filcowym, ciepłą bieliznę i tkaninami.
     Nieznaczny to jednak, że nie występują na rynku braki. Już teraz można zaobserwować zbyt niską podaż takich artykułów, jak ubrań wysokoprocentowych z wełny i elany, spodni w ciemniejszych kolorach, kurtek i płaszczy skórzanych, a przede wszystkim artykułów dziewiarskich i obuwia dziecięcego.
     Trzeba mieć doprawdy szczęście, aby nabyć rajtuzy, czy też rajstopki, lub buciki dziecięce na filcu. Młodzież natomiast ugania się za spodenkami gimnastycznymi, swetrami, dresami i spodniami treningowymi.
     W branży elektrotechnicznej występuje natomiast brak żarówek, o mocy 15-100 Wat.
     Czy istnieją perspektywy usunięcia, lub przynajmniej zmniejszenia tych braków?
     Handlowcy z MHD i PSS twierdzą, że tak, ale nie w pełnym rozmiarze. Wartość umów zawartych na Targach Poznańskich wynosi przeszło 10 mln złotych i obejmuje szereg towarów deficytowych dla Elbląga.
     Pozytywnym objawem jest znalezienie przez elbląskich handlowców źródeł zaopatrzenia poza centralami handlowymi. Nie wywiązywanie się central handlowych z przyjętych zobowiązań, zmusiło elbląskie przedsiębiorstwa handlowe do powiązania się umowami z 45 różnymi przedsiębiorstwami przemysłu terenowego i spółdzielczego i wyjścia poza teren naszego województwa.
     Paradoksalna jest natomiast sytuacja w samym Elblągu. Wytwórcy unikają umów jak ognia i np. dopiero pod naciskiem Miejskiego Wydziału Handlu, Spółdzielnia im. Buczka zdecydowała się na zawarcie umowy na dostawę obuwia, ogólnej wartości 3 milionów złotych.
     Ta sytuacja musi ulec dalszej zmianie, gdyż przyszły rok również będzie wymagał stosowania elastycznych form zaopatrzenia elbląskiego handlu. Warto o tym pomyśleć już teraz.
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata