Czwartek 15-11-2018, imieniny Alberta, Leopolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Remont McDonald's Remont McDonald's

Obniżka podatku gruntowego

Ministerstwo Finansów wyraziło zgodę na zastosowanie obniżki w podatku gruntowym dla całej wyżyny elbląskiej, informował Głos Elbląga z 18 września 1962 r.

Nowe przepisy wprowadziły szereg bardzo istotnych zmian w obciążaniu podatkiem gruntowym rolników powiatu elbląskiego. W związku z wprowadzeniem zasady: jeden powiat – jeden okrąg gospodarczy stracił swą ważność dotychczasowy podział powiatu na dwa okręgi gospodarcze.
     Rejon wyżynny powiatu zaliczany do dawnego III okręgu gospodarczego został zrównany z rejonem żuławskim, co w praktyce oznaczało przesunięcie tego rejonu o dwa okręgi wzwyż.
     W tych warunkach obciążenie podatkiem gospodarstw rejonu wyżynnego w tej samej wysokości co w części żuławskiej powiatu, nie znajdowało gospodarczego uzasadnienia.
     Prezydium PRN interweniowało u władz wojewódzkich w sprawie zróżnicowania opodatkowania dwóch rejonów na długo przed ukazaniem się nowych przepisów prawnych regulujących tę sprawę. W wyniku tych starań do Prezydium PRN w Elblągu oddelegowany został jeden z autorów nowych przepisów o podatku gruntowym. Po przeprowadzeniu lokalnej konsultacji władze uznały słuszność postulatów Elbląga, Ministerstwo Finansów wyraziło zgodę na zastosowanie obniżki w podatku gruntowym dla całej wyżyny elbląskiej. Obniżką objęto również miejscowości przyłączone w 1961 roku z powiatu elbląskiego.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED