Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ogród zoologiczny w Elblągu

Pierwszych lokatorów ogrodu dostarczyło bezinteresownie kierownictwo analogicznej placówki w Oliwie. Zwierząt jest jeszcze niedużo, niemniej już teraz można obejrzeć kilka egzemplarzy, informował Dziennik Bałtycki z 3 kwietnia 1956 r.

Idzie wiosna. Słońce grzeje coraz mocniej. Gwiazdy świecą coraz jaśniej, tak że w srebrnym ich blasku podsychać nawet zaczyna wspaniałe i sławne, znakomicie nie sprzątane elbląskie błoto na ulicach. A ptaki... No, właśnie. Co robią ptaki i zwierzęta, dowiedzieć się może od 1 kwietnia każdy, kto zechce pofatygować się „dwójką” do Bażantarni.
     Tam bowiem – w ramach od dawna zapowiadanego i budowanego Ośrodka Kulturalno-Rozrywkowego – na przyległych do pawilonu EZG pięknych, leśno-łąkowych terenach założony został niezbyt na razie duży, ale bardzo interesujący ogród zoologiczny.
     „Inwestorem” jest w tym wypadku spółdzielnia „Impreza”, pozostająca w ścisłym kontakcie z Oddziałem Kultury Prezydium MRN oraz z Powiatowym Zarządem Rolnictwa.
     Większość prac, związanych z instalacją koniecznych urządzeń, wykonano w czynie społecznym, przy niezwykle życzliwym i czynnym poparciu, okazanym przez rady zakładowe i dyrekcje „Zamechu”, ZMP, „Odzieżówki” i MPRB.
     Pierwszych lokatorów ogrodu dostarczyło bezinteresownie kierownictwo analogicznej placówki w Oliwie. Zwierząt jest jeszcze niedużo, niemniej już teraz można obejrzeć kilka egzemplarzy rzeczywiście bardzo interesujących i w pełni tego słowa znaczeniu egzotycznych na przykład:
     - kolczatka australijska
     - koziorożec himalajski
     - kandyjski bóbr długoogoniasty
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe