Wtorek 19-06-2018, imieniny Gerwazego, Protazego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pacjenci czekają...

Dyrekcja szpitala przeciwgruźliczego w Elblągu nie wierzy w to, że rozrywki kulturalno-oświatowe wpływają na lepsze samopoczucie chorych i tym samym na szybsze ich wyzdrowienie, informował Głos Wybrzeża z 1 października 1954 r.

Pięknie i pożytecznie jest czytać książkę, posłuchać radia, spędzić czas przy jakiejś towarzyskiej grze. Niestety, nie mogę tego zrobić pacjenci wojewódzkiego szpitala przeciwgruźliczego w Elblągu.
     Biblioteka co prawda, jak głosi napis, powinna być czynna 3 razy w tygodniu, ale w praktyce wymienić książki można tylko raz.
     Dzieje się tak, dlatego, że siostra, która wydaje książki „jest często zajęta”. W dodatku w bibliotece jest mało książek i najczęściej stare, które już wszyscy czytali przed przyjściem do szpitala. Brak jest również gier towarzyskich, jak szachów itp. Konieczne jest również, aby dyrekcja pomyślała o zradiofonizowaniu szpitala. W miesiącu pogłębiania Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, pacjenci pragnęliby również zobaczyć filmy radzieckie. Nikt jednak z dyrekcji nie pomyślał o tym.
     Wszystkie te niedociągnięcia wynikają chyba z tego, że dyrekcja szpitala nie wierzy w to, że rozrywki kulturalno-oświatowe wpływają na lepsze samopoczucie chorych i tym samym na szybsze ich wyzdrowienie.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Grill
Clinex W3 Multi
Clinex Stronger
Clinex Floral