Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pastwisko

Rada Koła Sportowego zezwala ob. Burmiczowi Cyrylowi wypasać bydło w ilości 3 (krowy) na boisku sportowym w Bażantarni, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 26 lipca 1956 r.

Koło sportowe Stal przy Elbląskiej Fabryce Urządzeń Kuziennych po wielu staraniach otrzymało w lipcu 1955 r. z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy Prezydium MRN, pięknie położone, ale wymagające remontu, boisko sportowe, które po doprowadzeniu do porządku, miało być wykorzystane do treningów i rozgrywek Stali EFUK.
     Zaraz po otrzymaniu boiska zwieziono tam gruz i żużel, aby wyrównać nierówności i… na tym się skończyło. Podobno zabrakło pieniędzy na dalsze prace. Od tej więc pory kupy żużlu i gruzu, zwiezione w ubiegłym roku, leżą do dziś w „malowniczych” hałdach i czekają na rozplantowanie… W roku bieżącym nic się nie zmieniło, z tym tylko, że na „dodatek” pojawiły się krowy na boisku.
     Zresztą zupełnie legalnie. Ot, po prostu rada koła wydzierżawiła boisko na wypas.
     A oto treść umowy:
     Zrzeszenie Sportowe „Stal” – Koło Sportowe nr 11/9 przy EFUK.
     Umowa zawarta dnia 12.05.56 r. w Elblągu między Kołem Sportowym „Stal” EFUK, reprezentowanym przez ob. Skrobana Stanisława, a ob. Burmiczem Cyrylem, zamieszkałym w Elblągu przy ul. Metalowców następującej treści:
     1. Rada Koła Sportowego zezwala ob. Burmiczowi Cyrylowi wypasać bydło w ilości 3 (krowy) na boisku sportowym w Bażantarni.
     2. Rada Koła Sportowego zobowiązuje ob. Burmicza Cyryla do uiszczenia uzgodnionej należności z tytułu wypasu w wysokości złotych 1000 – („słownie sto”) – miesięcznie, począwszy od dnia 12.5.56 r.
     3. Ustaloną ilość w wysokości złotych 100 od sztuki (słownie sto) – ob. Burmicz wpłacać będzie z góry do 5 każdego miesiąca do kasy Rady Koła Sportowego.
     4. W razie zwłoki w wykonaniu umowy prze ob. Burmicza – Rada Koła Sportowego „Stal” EFUK – zastrzega sobie prawo odstąpienia od umowy oraz żądania odszkodowania, wynikającego z niewykonania umowy.
     5. Podpis – pieczęć koła, data.
     Szkoda wielka, że nie przydzielono im stadionu przy ul. Agrikola w centrum miasta, tam by dopiero szedł interes. Po co remontować boisko – kiedy właśnie dochód wpływa z pastwiska. Tak jest wygodniej. Krówki mają pastwisko, a rada koła pieniądze. Reszta nie ważna. Czy tylko dla wszystkich?
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Proponuję wszystkie stadiony zamienić na pastwiska. Będzie z tego większy pożytek , a i z kibolami nie będzie problemów
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    el(2006-07-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Konto poczty elektronicznej
Hosting WWW START