Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Pech czy niedołęstwo?

Czwartek, 30 sierpnia 1951r. Dziennik Bałtycki Nr 231

Jest sobie taka wieża w Milejowie, która należy do elbląskiego oddziału Ligi Lotniczej. Wieża ta służy, a raczej powinna służyć do skoków spadochronowych. Znajduje się ona w zupełnie dobrym stanie, a wykorzystaniu przeszkadza tylko jeden mankament; wysięg wieży zamiast 360 st. ma 180 st. obrotu.
      W sprawie tej oddział elbląski Ligi już dawno zwrócił się do zarządu okręgowego w Gdańsku, niestety bez wielkiego rezultatu, ponieważ Gdańsk obiecał plany i pieniądze (5.000 zł), a jak dotychczas są tylko plany.
      Nie zrażając się brakiem pieniędzy, ekipy pracowników Zakładów im. Gen. Świerczewskiego w Elblągu, postanowiły zebrać złom i wykorzystać go do prac przy czym prace te przeprowadziliby sami. Obiecane pieniądze, wierząc, że kiedyś nadejdą oddział elbląski postanowił zużytkować na wyremontowanie świetlicy.
      Niestety, jednak ofiarni ZMP- owcy z Zakładu Świerczewskiego nie mogą rozpocząć prac bez pełnomocnika z Gdańska. A pełnomocnik się nie zjawia, mimo, że dwukrotnie już Liga w Elblągu zwracała się drogą pisemną do zarządu. A szkoda, bo materiał i chętni do pracy czekają.
      -A co ze świetlicą?
      W ubiegłym roku Prezydium MRN przyznało budynek na świetlicę, który należało, wyremontować, przy czym Prezydium MRN wyznaczyło termin remontu. Cóż kiedy nie było pieniędzy, a w lipcu, kiedy zaświtała nadzieja w postaci obiecanych 5.OOO zł, ( które postanowiono zaoszczędzić przy budowie wysięgu) Prezydium MRN cofnęło przydział.
      Coś tu więc szwankuje. Może Oddział Elbląski Ligi Lotniczej za mało energicznie pracuje? - np. tygodnia Lotnictwa w Elblągu nie zauważyliśmy, jednak zdaje się, że przede wszystkim winę ponosi Wojewódzki Zarząd LL w Gdańsku.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem