Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Perspektywy rozwoju elbląskiej turystyki

W domach wypoczynkowych PTTK w Elblągu i Krynicy Morskiej oddział udzielił w zaokrągleniu 50 tysięcy noclegów, informował Dziennik Bałtycki z 24 listopada 1963 r.

W dziedzinie rozwoju elbląskiej placówki PTTK zaznaczył się w ostatnim 5-leciu gwałtowny skok rozwojowy i to zarówno w dziedzinie obsługi ruchu turystycznego, jak też i krzewienia różnych form turystyki kwalifikowanej. Oddział PTTK w Elblągu wysłał w tym roku 56 wycieczek z 3.100 uczestnikami, a gościł u siebie 310 wycieczek w których wzięło udział 15.350 osób. Dodajemy do tego, że w DW Krynica Morska zorganizowano 13 turnusów wczasowych dla 423 osób i turnus „węgierski” dla 42 turystów. W domach wypoczynkowych PTTK w Elblągu i Krynicy Morskiej oddział udzielił w zaokrągleniu 50 tysięcy noclegów.
     Obraz nasz nie byłby pełny bez danych dotyczących turystyki kwalifikowanej. Klub pieszy „Delta” zorganizował 13 wycieczek lokalnych i wziął udział w 8 imprezach, grupując razem 570 uczestników. Klub Wodny „Drużno” zorganizował ogółem 21 imprez turystycznych dla 346 uczestników, a klub motorowy „Kometa”, grupujący 300 członków również zorganizował 21 imprez, w których wzięło udział 1.500 osób, wliczając w to również i nie stowarzyszonych.
     Dalszy rozwój oddziału PTTK jest zagwarantowany. Niemniej obecne sukcesy, stwarzają zaledwie podstawy do umasowienia turystyki miejscowej, co – w dużym stopniu zależeć będzie od uaktywnienia i umasowienia kół PTTK. Elbląski oddział PTTK posiada obecnie tylko 22 koła które grupują 1320 członków. Opinia aktywu PTTK jest zgodna: w Elblągu mogłoby być 35 aktywnych kół grupujących co najmniej 4000 członków. Daleka jest jeszcze droga do tego celu.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Tiaaa, droga daleka... Tak to się w naszym kraju porobiło, że dużo można by tu... (jeśli ktoś ma ochotę, niech rzuci okiem na forum pttk.pl). Ciekawe, co mogą powiedzieć ludzie pamiętające tamte czasy...
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    rwel(2003-11-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA