Sobota 16-02-2019, imieniny Danuty, Julianny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwsze kary

Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu energicznie zabrało się ostatnio do realizacji uchwały MRN w sprawie likwidacji hodowli w centrum miasta, informował Głos Elbląga z 25 marca 1959 r.

Trójka kontrolna składająca się z dzielnicowego MO i przedstawiciela wydziału budowlanego oraz sanitarnego – po lustracji kilku ulic sporządziła kilkadziesiąt wniosków do Kolegium Orzekającego o ukaranie osób, które wbrew uchwale MRN dotychczas w centrum miasta nie zlikwidowały hodowli bydła i trzody chlewnej.
     Dotychczas w kolegium odbyło się 20 spraw – a winowajcy obok natychmiastowej likwidacji hodowli ukarani zostali grzywną od 150 do 500 złotych. Kary posypały się na niektórych mieszkańców ulic: Traugutta, Kwiatowej, Słonecznej i kilku innych. Podobne kary posypią się na tych wszystkich, którzy samowolnie, bez zezwolenia Prezydium MRN, wybudowali lub budują różne, szpecące budki, chlewiki i inne zabudowania gospodarcze. Na marginesie informujemy również, że Prezydium Miejskiej rady Narodowej przygotowuje już projekt uchwały o zakazie hodowli bydła i trzody chlewnej w dzielnicach, które dotychczas nie były objęte uchwałą.
     Do mieszkańców miasta apelujemy aby nie czekali na komisję kontrolną, a następnie na wysokie kary, ale przystąpili sami do likwidacji hodowli w dzielnicach zakazanych i do rozbiórki szpecących budek i chlewików.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Nic się nie zmieniło. Nadal mamy w mieście sporo bydła i trzody chlewnej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  scorpion(2009-03-25)
 • No, trzoda chlewna to jest. .. jak się dorwie do koryta, to ciężko oderwać. . .. ale na ul. Łączności chyba nie kontrolowali, bo nie napisali.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Krystus(2009-03-25)
 • Ta uchwala powinna obowiazywac i dzisiaj. Nie chodzi tu o chlewiki i kurki biegajace po ogrodkach, a o golebie. Hobby to jedno, ale z jakiej racji owa pasja ma utrudniac zycie innym ? Ciekawe, czy na swoim b udynku moge zamontowac szpikulce zby hobby sasiada nie zasrywalo mi elewacji i okien ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  aqq(2009-03-25)
 • Tak bardzo długo wyglądał Elbląg po 1945 roku. Miasto zdegradowane do zapadłej mieściny, brudne, zniszczone, zapomniane, z mieszanką ludnościową o której cywilizacyjnym poziomie trudno cokolwiek powiedzieć, gdyby zniszczono jeszcze w czasie wojny hale Schichaua, to miasto miałoby dzisiaj rangę jakiś Prabut, czy Nowego Stawu. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  trzoda w centrum (na balkonie)(2009-03-26)
 • do aqq zapraszam cię do Firmy patrex swojego czasu posiadali oni w sprzedaży tak uzwane Anty ptaki. to były właśnie kolce które mocowalo się do parapetu itd :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rowerek(2009-03-26)
 • Do komentarza ponizej. Sam sobie kolce zamontuj na kanapie i nie rób tu jakims frajerom reklamy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Ornitolog(2009-03-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata