Piątek 25-05-2018, imieniny Grzegorza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pijaństwo i bumelanctwo

W czasie pobytu w PGR Nowakowo obywatel B. systematycznie upijał się, namawiając innych do picia wódki, a pieniądze na alkohol czerpał z dodatku rodzinnego dla pracowników, informował Dziennik Bałtycki z 11 października 1954 r.

Trudne warunki atmosferyczne, które opóźniły żniwa w naszym województwie, wymagały zwiększonej pomocy dla wsi.
     Tej pomocy udzielali również robotnicy Zakładów Mechanicznych w Elblągu. M. in. z narzędziowni wyjechała ekipa do PGR Nowakowo nr 2, w której brygadzista został obywatel Jan B.
     Powierzając ekipę obywatelowi B. ufano mu, że właściwie postawi pracę.
     Jednak się okazało, obywatel B. zawiódł, podrywając swoim zachowaniem dobre imię zakładów.
     W czasie pobytu w PGR Nowakowo systematycznie upijał się, namawiając innych do picia wódki, a pieniądze na alkohol czerpał z dodatku rodzinnego dla pracowników. Zachowanie się obywatela B. spowodowało, że ludzie pracowali opieszale, dowodem czego jest to, że ośmiu ludzi z ekipy wykonywało dziennie normę jednego pracownika a obywatel B. przez cały okres pracował tylko trzy dni. Przed wyjazdem na żniwa ob. B. otrzymał naganę za lekceważący stosunek do pracy, przyrzekł wtedy, że się poprawi właśnie na żniwach.
     Obywatela B. za pijaństwo oraz za bumelanctwo zwolniono dyscyplinarnie z pracy. Niech to będzie ostrzeżenie dla innych.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Meble Szafka pod RTV 1
AMK Meble Szafka pod RTV 2
AMK Kuchnia 6
AMK Kuchnia 12