Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Ponad 100 ha gruntów leży odłogiem

Jak poszczególne zakłady pracy zagospodarowały przydzielone grunty wykazała ilustracja ogródków przyzakładowych przeprowadzona przez komisję składającą się z przedstawicieli Powiatowej Komisji ZZ, rady zakładowej MPK i referatu rolnictwa, informował Głos Elbląga z 4 lipca 1962 r.

Swego czasu Prezydium Miejskiej Rady Narodowej przydzieliło miejscowym zakładom pracy ponad 100 ha ziemi w Elblągu z przeznaczeniem na pracownicze ogródki przyzakładowe.
      Jak poszczególne zakłady pracy zagospodarowały przydzielone grunty wykazała ilustracja ogródków przyzakładowych przeprowadzona przez komisję składającą się z przedstawicieli Powiatowej Komisji ZZ, rady zakładowej MPK i referatu rolnictwa Prezydium MRN. Komisja lustrując ogrody w wielu wypadkach stwierdziła, że zakłady pracy w ogóle nie przejawiają żadnego zainteresowania w zagospodarowaniu przydzielonych gruntów. Aby nie być gołosłownym podamy kilka przykładów.
      Zakłady techniczne im. Gen. K. Świerczewskiego przy ul. Ogólnej otrzymały grunty na działki przyzakładowe ziemia ta nie jest zagospodarowana i leży odłogiem. W takim samym stanie są „zamechowskie” działki przy ul. Saperów, Działdowskiej i przy autostradzie. Do zagospodarowania działek przy ul. Armii Czerwonej - tylko 5 działek zostało częściowo zagospodarowanych. Natomiast działki przy ul. Chrobrego, na których rosną drzewka owocowe są nie zagospodarowane.
      Na uprawę czekają grunty przydzielone Miejskiej Gazowni, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu, Przedsiębiorstwu Budownictwa Terenowego, Elbląskim Zakładom Naprawy Samochodów i MPRB. Podobnie małą troskę o właściwe zagospodarowanie przydzielonych gruntów na ogródki przyzakładowe wykazuje wiele innych zakładów pracy, przedsiębiorstw i instytucji. Ogólnie stwierdzić trzeba, że ponad 100 ha ziemi przydzielonej na zagospodarowanie zakładom pracy leży dotychczas odłogiem.
      Ostatnio Komitet Elbląski PZPR wspólnie z Prezydium Miejskiej Rady Narodowej zwołał naradę dyrektorów zakładów pracy i przewodniczących rad zakładowych. Na naradzie po krytycznej ocenie, polecono zakładom pracy przystąpić do zagospodarowania przydzielonych gruntów. Jeśli się okaże, że w najbliższych dniach zakłady pracy nie zajmą się tą sprawą, to grunty przekazane zostaną w użytkowanie miejscowym kółkom rolniczym.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA