Poniedziałek 19-11-2018, imieniny Salomei, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poprawa jakości wody nastąpi dopiero za kilka lat

Do czasu wybudowania stacji uzdatniających, należy pić wodę tylko przegotowaną oraz zlewać po ustaniu się wody – gromadzące się zawiesiny, informował Głos Elbląga z 4 grudnia 1962 r.

Od pewnego czasu dyrekcja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Elblągu, otrzymuje listy, w których mieszkańcy skarżą się na złą jakość wody. Wprawdzie na temat rozbudowy sieci wodociągowych i studni zasilających miasto w wodę, pisaliśmy niejednokrotnie, zwróciliśmy się jednak do dyrektora MPWiK tow. Jerzego Gliszczyńskiego z prośbą o naświetlenie aktualnej sytuacji na tym odcinku.
     Wodociągi miejskie rozbudowują się bez przerwy. W 1963 r. zostanie zakończona budowa stacji uzdatniania na ujęciach wyżynnych, co pozwoli na dostarczenie lepszej wody do mieszkań w tej części miasta. Niezależnie od tego w 1963 r. rozpocznie się budowa nowej stacji uzdatniania wody. Po zakończeniu tej inwestycji, całe miasto będzie otrzymywać zdrową wodę. Dodać trzeba, że woda będzie uzdatniania dwustopniowo, co pozwoli na całkowite niemal wyeliminowania z niej żelaza.
     Zachodzi przy tym pytanie, czy tylko Elbląg ma wodę niewłaściwej jakości. Okazuje się, że nie. Także bowiem Warszawa posiada wodę nie uzdatnioną. Jedynie tylko Kraków uzdatnia ją ozonem. Tak więc do czasu wybudowania stacji uzdatniających, należy pić wodę tylko przegotowaną oraz zlewać po ustaniu się wody – gromadzące się zawiesiny.
     Trudno wymagać aby zaniedbane i niewystarczające już dla potrzeb miasta wodociągi, rozbudowane zostały w ciągu kilku lat. Są to inwestycje niezmiernie kosztowne i ich budowę realizuje się systematycznie, w miarą posiadanych na ten cel pieniędzy.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem