Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Popularyzacja kodeksu drogowego

Przygotowano kilka tysięcy broszur zawierających nowe zasady ruchu drogowego, które każdy ze szkolących się kierowców otrzyma wraz z zaświadczeniem o przebytym szkoleniu, informował Głos Elbląga z 28 lutego 1963 r.

Z dniem 1 kwietnia br. wchodzi w życie rozporządzenia Ministra Komunikacji i Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 1.X.1962 r. w sprawie ruchu drogowego (tzw. kodeks drogowy). Tak szczęśliwie się złożyło, że pomiędzy ogłoszeniem powyższego rozporządzenia, a terminem z jakim będzie ono obowiązywało jest okres 5 miesięcy i to miesięcy zimowych, które szczególnie nadają się do przeprowadzenia wszelkiego rodzaju szkoleń.
     Wydział Komunikacji Prezydium MRN w Elblągu przygotował się do rozpoczęcia szkolenia kierowców na temat nowych zasad ruchu drogowego oraz popularyzacji przepisów kodeksu drogowego wśród wszystkich użytkowników dróg. Jak poinformował nas kierownik Wydziału Komunikacji inż. T. Clar, przeprowadzono kilka narad z kierownikami transportu i kilka zebrań w Automobilklubie i TTT, a w najbliższym czasie sprawa ta będzie stanowiła jeden z punktów posiedzenia komisji bezpieczeństwa i komunikacji. W najbliższych dniach zorganizowane będą spotkania z przedstawicielami MO, sądu i prokuratury. Przygotowano kilka tysięcy broszur zawierających nowe zasady ruchu drogowego, które każdy ze szkolących się kierowców otrzyma wraz z zaświadczeniem o przebytym szkoleniu.
     Spośród aktywu działaczy Automobilklubu i TTT oraz kierowników transportu wytypowano 26 wykładowców, którzy po przeszkoleniu i weryfikacji będą prowadzić wykłady w poszczególnych zakładach pracy. Niezależnie od szkoleniowców (jako pierwsi wyszkoleni zostaną kierowcy pogotowia ratunkowego, taksówek i autobusów, straży pożarnej, MO) będą przeprowadzone pogadanki we wszystkich zakładach pracy oraz szkołach. Ponad to zarządy kół TTT będą organizowały popularyzację kodeksu w formie „zgaduj-zgaduli”.
     Wniosek kierownika transportu w Zamechu tow. Nowakowskiego – aby wszyscy kierowcy transportu zobowiązali się do przeprowadzenia pogadanek w swych zakładach pracy w marcu i kwietniu, został przyjęty przez wszystkich kierowników transportu. Czynem 1-majowym Wydział Komunikacji Prezydium MRN ma być przeszkolenie do 15 kwietnia br. wszystkich kierowców zawodowych oraz jak największej ilości amatorów i motocyklistów. Wg informacji kierowców-amatorów, rozpocznie się to w połowie marca w klubie TTT.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Obrazy na alupanelu
Naklejki na meble
Fototapety do sypialni