Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Postęp techniczny i współzawodnictwo podstawą sukcesu Zakładów Młynarskich

Ciągła racjonalizacja i usprawnienia, stosowanie w szerokim stopniu postępu technicznego oraz wytężona i ofiarna praca załogi – to podstawa odniesionego sukcesu, informował Głos Elbląga z 14 stycznia 1962 r.

Jak już podawaliśmy w grudniu ub. roku odbyła się uroczystość wręczenia załodze Zakładów Młynarskich w Elblągu sztandaru przechodniego ministra przemysłu spożywczego i skupu oraz Zarządu Głównego Związku Zawodowego Przemysłu Spożywczego i Cukrowniczego za zdobycie I miejsca we współzawodnictwie pracy w skali krajowej między Zakładami Młynarskimi
     Osiągnięcia załogi Zakładów Młynarskich są wynikiem dobrze zorganizowanego współzawodnictwa wewnątrz zakładowego oraz mechanizacji produkcji i wprowadzenia postępu technicznego.
     Starzy pracownicy zakładów pamiętają dobrze niezbyt odległe czasy, kiedy elbląskie młyny przemielały 7 ton zboża na dobę. Pamiętają też uciążliwe i pracochłonne rozładunki wagonów przy pomocy łopat.
     Dziś młyny elbląskie przemielają 56 ton zboża na dobę, a na stacji PKP zorganizowano nowoczesny punkt przeładowczy. Ponad to zmechanizowano odbiór zboża z pojazdów i wydawanie przetworów. Odniesione w ogólnokrajowym współzawodnictwie zwycięstwo nie było dziełem przypadku. Ciągła racjonalizacja i usprawnienia, stosowane w szerokim stopniu postępu technicznego oraz wytężona i ofiarna praca załogi – to podstawa odniesionego sukcesu. Wszystko to złożyło się na wzrost wydajności pracy, zmniejszenie kosztów produkcji i zwiększenie zysków przedsiębiorstwa.
     Załoga zakładów nie spoczęła na laurach; czekają ją nowe poważne zadania, od wykonania których zależą dalsze sukcesy. Plany rozwojowe zakładów przewidują m.in. ekonomiczniejsze wykorzystanie połączenia młyna z dotychczas nie wykorzystaną pojemnością magazynową przy ul. Traugutta 47, podwyższenie zdolności przemiałowej młyna nr 2 o dalsze 10 ton na dobę oraz obniżenie strat przemiałowych w obu młynach.
     
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ochotka żywa
Artemia
Fretka
karma p. falista