Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Poważne kłopoty elbląskiego browaru

Browar w Elblągu jest w rozbudowie - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 4 kwietnia 1962 roku.

Plan na bieżący rok przewiduje przebudowę słodowni kosztem 27 mln zł. Z kwoty tej 4,5 mln zł przypada na roboty budowlane, reszta na zakup maszyn i urządzeń z NRD. Całość robót ma być zakończona w 1964 roku. W tym bowiem roku ruszy produkcja wielkiego browaru budowanego obecnie w Braniewie, kosztem 61 mln zł. Słód ma dostarczać Elbląg.Tymczasowa dyrekcja elbląskiego browaru natknęła się na bardzo poważne przeszkody. Zapewnieni są wykonawcy robót rozbiórkowych, ziemnych, odwadniających i polowych, nie ma natomiast wykonawcy na roboty budowlane. Wojewódzka komisja rozdziału robót nie przydzieliła tej budowy Gdańskiemu Przedsiębiorstwu Budownictwa Przemysłowego. Dyrekcja browaru odwołała się w związku z tym do Głównej Komisji w Warszawie. Sprawę komplikuje jeszcze jeden fakt. Harmonogram robót przewidywał rozpoczęcie montażu maszyn już w 4 kwartale br. Brak wykonawcy przekreślił i ten plan. Jeżeli dodamy, że stary budynek słodowni, zgodnie z harmonogramem robót, jest podkopany i nie może być pozostawiony w tym stanie bez rozpoczęcia robót budowlanych, to będziemy mieli pełen obraz kłopotów browaru.
     Ostatnio rozważana jest ewentualność wykonania robót sposobem gospodarczym, przez własny oddział wykonawstwa inwestycyjnego. Roboty tego typu są bardzo skomplikowane i powzięcie takiej decyzji związane jest z dużym ryzykiem.
     W każdym wypadku zjednoczenie, jako organ nadrzędny, wino, i to bez zwłoki, przeprowadzić rozmowy na szczeblu centralnym, aby wyjaśnić tę skomplikowaną sytuację elbląskiego browaru.
j.r.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem