Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Poważny sukces załogi elbląskiej „odzieżówki”

Dyrekcja „Odzieżówki” nie zapomina jednak o samym Elblągu. Znajdująca duży popyt nocna bielizna damska i męska, dostarczana jest do sklepów elbląskich, informował Dziennik Bałtycki z 30 października 1962 r.

Wszystko wskazuje na to, że Elbląskie Zakłady Odzieżowe, które w poprzednich latach miały pewne trudności ze zbytem i zaopatrzeniem materiałowym, weszły obecnie w okres unitensywienia produkcji.
     Wartościowy plan produkcji „Odzieżówki”, licząc w cenach zbytu, wyniósł w tym roku 152 mln zł.
     Plan za trzy kwartały wykonany został w 108,8% i według realnych obliczeń dyrekcji, istnieje możliwość przekroczenia rocznego planu o 10%.
     W ten sposób elbląska „odzieżówka” w pełni zaspokoi potrzeby swoich odbiorców krajowych, jak też i rosnące zamówienia eksportowe.
     Skoro wspominamy o eksporcie, to warto nadmienić, że o ile w początkach bieżącego roku produkcja eksportowa „Odzieżówki” wynosiła około 22% ogólnej produkcji, to obecnie wynosi już przeszło 30% i spodziewany jest dalszy wzrost zamówień.
     Wyroby „Odzieżówki” eksportowanie są obecnie do Związku Radzieckiego i do 9 krajów Europy i Afryki.
     Dyrekcja „Odzieżówki” nie zapomina jednak o samym Elblągu. Znajdująca duży popyt nocna bielizna damska i męska, dostarczana jest do sklepów elbląskich. Wartość tych dostaw w skali miesięcznej wynosi ponad pół miliona złotych.
     Wreszcie ostatnia sprawa i to o dużym znaczeniu dla rozwoju Zakładów Odzieżowych.
     Zapadła już ostatecznie decyzja budowy biurowca, kosztem 3,5 mln zł. Pozwoli to opróżnić z biur zajmowane obecne pomieszczenia produkcyjne i uruchomić dalsze stanowiska pracy dla 300 kobiet.
     Budowa biurowca rozpoczęta zostanie w przyszłym roku i potrwa około dwóch lat.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKOWOKO s.c.
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Soczewki kontaktowe ALCON Air Optix Aqua