Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiat elbląski przygotowuje się na przyjęcie turystów

Elbląski oddział PTTK opracował specjalny biuletyn informacyjny, w którym omówiono kilkanaście tras wycieczkowych, informował Dziennik Bałtycki z 12 kwietnia 1963 r.

Nie zdążymy się nawet obejrzeć, a znów zaludnią się szklanki turystyczne basenu Zalewu Wiślanego. Elbląski Oddział PTTK ogłasza bowiem na dzień 15 kwietnia pełny stan tzw. gotowości turystycznej.
     Biorąc pod uwagę dane statystyczne z ostatnich lat, wykazujące stały wzrost turystyki indywidualnej i zbiorowej w odniesieniu do rejonu elbląskiego, trzeba liczyć się, że miejscowy oddział PTTK będzie musiał obsłużyć około 25 tysięcy osób przybyłych na ten teren i „wyekspediować w świat” przeszło 2 tys. turystów z Elbląga i z powiatu.
     Zadania poważne, a jakie możliwości ich realizacji posiada w swoim ręku zarząd oddziału?
     Okazuje się, że nie powinno być specjalnych trudności, zwłaszcza, że wzrosła liczba miejsc noclegowych.
     Oddział ma obecnie w dyspozycji 300 miejsc noclegowych w Krynicy Morskiej i 400 w Elblągu. Stan budynków PTTK nie budzi zastrzeżeń. Odpadają też kłopoty z wyżywaniem. Całość obsługi przejmują Elbląskie Zakłady Gastronomiczne, które między innymi będą prowadziły kuchnię przy Domu Wycieczkowym PTTK w Krynicy Morskiej.
     Brak jeszcze pełnej pewności co do terminowego zakończenia robót przy budowie przystani kajakowej i pola namiotowego w Elblągu.
     Inwestycje te pochłoną 300 tysięcy zł i mają być zrealizowane do końca czerwca br. Czasu jest niewiele, ale zachowajmy tu pełny optymizm.
     Jeszcze jedna ważna sprawa, która z pewnością zainteresuje ogół organizatorów turystycznych wycieczek zakładowych i szkolnych. Oddział PTTK opracował specjalny biuletyn informacyjny, w którym omówiono kilkanaście tras wycieczkowych.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

karma kanarek
Fretka
Agama brodata
Cats Best 10L