Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Powiatowy wiec młodzieży w Elblągu

Środa, 1 sierpnia 1951r. Dziennik Bałtycki 206

ELBLĄG. - W dniu 27 lipca o godz.16 na Placu Czerwonym w Elblągu odbył się Powiatowy Zlot Młodzieży ZMP, zorganizowany dla uczczenia III Światowego Zlotu Młodych Bojowników o Pokój, który rozpocznie się w Berlinie w dniu 5 sierpnia bież. roku.
     Już na długo przed rozpoczęciem wiecu na placu gromadziły się grupy młodzieży, która w dniu tym pragnęła dać wyraz swojej woli walki o zachowanie pokoju i pokojowego budownictwa.
     Za stołem prezydialnym zasiedli przedstawiciele partii politycznych, organizacji młodzieżowych i władz miejskich.
     Wiec otworzył przewodniczący Zarządu Powiatowego ZMP ob. Pięta, który oświadczył: "Dzień dzisiejszy - daje przegląd młodych bojowników o pokój. Ta manifestacja zadokumentuje światu postawę młodzieży polskiej, chcącej budować u siebie radosne i szczęśliwe jutro.
     Referat o sytuacji międzynarodowej i zadaniach III Zlotu wygłosił członek Prezydium Zarządu Powiatowego ZMP ob. Drohomirecki, który w mocnych słowach powiedział: "III Światowy Zlot Młodych Bojowników będzie obradował pod hasłem wzmożonej walki o pokój, będzie wyrazem woli całej postępowej młodzieży świata. W okresie agresji imperialistycznej na Korei, w okresie histerii wojennej jaka ogarnęła państwa kapitalistyczne, szczególnie ważną jest postawa młodzieży świata, która uniemożliwi zrealizowanie szaleńczych planów agresorów".
     W czasie trwania wiecu na plac przybywały sztafety młodzieżowe, które wręczały meldunki z podjętych i wykonanych dla uczczenia III Zlotu zobowiązań.
     Wiec zakończył się występami artystycznymi, po których odbyła się zabawa ludowa. Jerzy Kolendo korespondent
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy