Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Program czynów społecznych

Dzięki akcji czynów społecznych w powiecie elbląskim w ostatnich latach wyremontowano szereg dróg, mostów, posadzono wiele tysięcy drzewek i krzewów ozdobnych, informował Głos Elbląga z 20 października 1963 r.

Minione ostatnie lata wykazały dobitnie, że mieszkańcy wielu wsi i gromad chętnie pomagają w akcji czynów społecznych przy remoncie dróg, mostów, budowanie świetlic i remiz strażackich. Dzięki właśnie prowadzonej akcji czynów społecznych w powiecie elbląskim w ostatnich latach wyremontowano szereg dróg, mostów, posadzono wiele tysięcy drzewek i krzewów ozdobnych. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Elblągu opracowało już szczegółowy program czynów społecznych na rok 1964 r.
     Jak poinformował nas przewodniczący Powiatowej Komisji Planowania Gospodarczego przy Prez. PRN tow. J. Czmuchowski – opracowany program przewiduje wykonanie prac w ramach czynów społecznych na ogólną sumę 3 510 000 zł. Zgodnie z potrzebami terenu największą wartość wynoszą czyny społeczne przy remontach dróg i mostów. Między innymi w akcji czynów społecznych prowadzone będą prace przy naprawie dróg na trasie Gronowo, Jegłownik, Kępa Rybacka. Naprawione zostaną drogi w Jesionnie, Błotnicy, Markusach i Żurawcu. Wydział Rolnictwa w 1964 roku nadal prowadzić będzie akcję zadrzewiania i zalesiania terenu. W wielu wsiach, a wśród nich w Markusach, Jegłowniku, Zwierznie, Żurawcu, Nowakowie, Gronowie, Komorowie, Pomorskiej Wsi, Milejewie, Pogrodziu i w innych miejscowościach posadzone będą drzewa. Ponad to program czynów społecznych przewiduje budowę remiz strażackich w Krynicy Morskiej, Żurawcu. W Markusach wybudowana zostanie łaźnia. Cztery szkoły podstawowe w Pomorskiej Wsi, Raczkach Elbląskich, Przezmarku i Pilonie otrzymają nowe ogrodzenia. Przewiduje się również budowę boiska sportowego w Kamienicy Elbląskiej i Krynicy Morskiej. Szereg świetlic w powiecie otrzyma nowe tynki.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem