Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przed rokiem trudnych ale realnych możliwości

Najważniejsze przedsięwzięcia przewidziane na przyszły rok to: kontynuacja budowy kolektora sanitarnego i urządzeń uzdatniających wodę, regulacja rzeki Dzikuski, budowa nowych studni, rozbudowa gazowni miejskiej (znacznie ją modernizująca) oraz dalsza intensyfikacja oświetlenia ulic, informował Dziennik Bałtycki z 14 grudnia 1962 r.

Dokonaliśmy wstępnej oceny wykonania tegorocznych zadań gospodarczych Elbląga, by na tak przygotowanym gruncie przedstawić w głównych zarysach plan gospodarczy i budżet miasta na rok 1963.
     Przystępując do omawiania tego zagadnienia, w pierwszej kolejności wypada zobrazować zasadnicze kierunki rozwojowe. I tak zatwierdzony przez ostatnią sesję MRN projekt planu zakłada osiągnięcie w roku przyszłym wzrostu produkcji przemysłu terenowego do 109,5 proc. w stosunku do roku 1962. Wartość usług nieprzemysłowych osiągnie w tym okresie wskaźnik 121,6 proc. w stosunku do kończącego się roku. Budownictwo mieszkaniowe wzrośnie, licząc w izbach o 47,7 proc. Poważnym zadaniem będzie również poprawa warunków bytowych, zdrowotnych i socjalno kulturalnych ludności, wzbogacenie asortymentu masy rynkowej i dostosowanie go do potrzeb mieszkańców Elbląga. W tym celu m.in. zakłada się wzrost nakładów na budownictwo mieszkaniowe, aż o 20,2 proc. w porównaniu z sumą nakładów tegorocznych.
     Najważniejsze przedsięwzięcia przewidziane na przyszły rok to: kontynuacja budowy kolektora sanitarnego i urządzeń uzdatniających wodę, regulacja rzeki Dzikuski, budowa nowych studni, rozbudowa gazowni miejskiej (znacznie ją modernizująca) oraz dalsza intensyfikacja oświetlenia ulic, na co przewiduje się 2,2 miliona zł. Niezależnie od tych prac przewiduje się rozpoczęcie budowy kolektora drenażowego i przepompowni ścieków, a także salonu pralniczego i wysypiska.
     Limit Inspektoratu Oświaty określony liczbą ponad 6,2 miliona zł wydatkowany zostanie na rozbudowę Technikum Ekonomicznego i budowę przedszkola przy ul. Lipowej.
     Ponad 5,5 mln zł jest sumą, która pozwoli zakończyć budowę Domu Kultury i pawilonu bibliotecznego przy ul. 22 lipca. Budżet Wydziału Zdrowia przeznaczony jest na budowę kuchni w Szpitalu Miejskim i pralni mechanicznej w Wojewódzkim Szpitalu Przeciwgruźliczym.
     W zakresie życia kulturalnego najistotniejszym wydarzeniem będzie oddanie społeczeństwu Elbląga części B Domu Kultury w której znajdzie swą siedzibę świątynia Melpomeny, to znaczy Teatr im. St. Jaracza.
     Tak sporządzony plan gospodarczy i budżet Elbląga jest kolejnym potwierdzeniem systematycznej stabilizacji gospodarczej naszego miasta.
     Zrealizowanie tych zadań wymaga jednak pełnej mobilizacji sił i środków dosłownie wszystkich przedsiębiorstw produkcyjnych i wychowawczych.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna
RTV + SZAFA