Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przed wyborami do samorządu PSS

PSS w Elblągu liczy ponad 8.000 członków. Chodzi więc o to, aby z tej masy członkowskiej do komitetów członkowskich wybrać ludzi świadomych, ofiarnych i związanych ze spółdzielczością, informował Głos Elbląga z 19 lutego 1963 r.

Na terenie naszego miasta od 1945 r. działa Powszechna Spółdzielnia Spożywców. Organami spółdzielni są: walne zgromadzenie, rada, zarząd i komitety członkowskie. W lutym i marcu br. odbywać się będą zebrania obwodowe członków, na których członkowie zapoznają się z działalnością spółdzielni za ubiegły rok, wybiorą komitety członkowskie oraz przedstawicieli na walne zgromadzenie.
     W PSS działa 48 komitetów członkowskich, w których aktywnie pracuje 424 członków. Obecny rok szczególnie nastawiony jest na uaktywnienie organów samorządu, a szczególnie komitetów członkowskich. Przy każdym sklepie, zakładzie produkcyjnym czy usługowym winien aktywnie działać komitet członkowski. Taki stan dopiero zapoczątkuje nowy etap działalności samorządu, który jako czynnik społeczny stale wnosi do pracy spółdzielni szereg wartościowych elementów.
     W tym roku komitety członkowskie otrzymały wiele nowych uprawnień, zwiększających ich oddziaływanie na pracę nadzorowanych placówek. Komitety członkowskie z organów opiniodawczych stały się czynnikiem współrządzącym.
     PSS w Elblągu liczy ponad 8.000 członków. Chodzi więc o to, aby z tej masy członkowskiej do komitetów członkowskich wybrać ludzi świadomych, ofiarnych i związanych ze spółdzielczością, ludzi którzy swoim doświadczeniem mogą pomóc spółdzielni w jej działalności ekonomicznej i społeczno-wychowawczej.
     Komitety członkowskie powinny być pełnoprawnym współgospodarzem spółdzielni, oraz stać mają na straży praw konsumenta. Sprawy te będą dobrze rozwiązywane, gdy czuwać nad nimi będą ludzie o dużym wyrobieniu społecznym. A tacy są przecież w wielkiej rzeszy członków elbląskiej PSS.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat