Niedziela 24-06-2018, imieniny Jana, Danuty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przygotowania do Dni Morza

Tradycje i wiara w przyszłość miasta portowego na tym skrawku lądu żyją głęboko utajone w sercu osiadłej tu obecnie ludności, informował Dziennik Bałtycki z 12 czerwca 1956 r.

Elbląg był niegdyś głównym portem polskim nad Bałtykiem. Tu koncentrował się nasz handel zamorski, tu zbudowany został pierwszy Okręt Rzeczypospolitej – słynna galeona „Smok”.
     Oczywiście dziś są to już tylko wspomnienia odległej przeszłości.
     Piaski, które zasypały Cieśninę Bałgijską, na długie lata odsunęły Elbląg od bezpośrednich spraw morza.
     Niemniej – tradycje i wiara w przyszłość miasta portowego na tym skrawku lądu żyją głęboko utajone w sercu osiadłej tu obecnie ludności. Plany perspektywiczne potwierdzają zresztą realizm tych marzeń. W rezultacie Elbląg czuje się nadal kluczowym punktem naszego wybrzeża. A mocny swój naturalny związek z Bałtykiem i jego problematyką zamierza szczególnie pięknie zaakcentować w tegorocznych Dniach Morza.
     Obchodzić je będziemy w okresie od 23 czerwca do 1 lipca. Celem zaś skoordynowania całości prac przygotowawczych i organizacyjnych powołany został komitet społeczny z wiceprzewodniczącym Prezydium MRN Andrzejem Dębińskim na czele.
     Opracowano już ścisły program uroczystości, których punktem kulminacyjnym będą tradycyjne wianki 23 czerwca na Elblążce.
     Urozmaicą je występy zespołów artystycznych na pływającej „scenie”, pokazy ogni sztucznych, defilada statków, łodzi, kajaków itd. W niedzielę 24 bm. odbędą się wielkie zawody pływackie na basenach „Orła”, gry i wodne zabawy dla dzieci. 1 lipca, na zakończenia Dni Morza komitet urządzi szereg ciekawych i atrakcyjnych imprez nad zalewem.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Seat