Sobota 17-11-2018, imieniny Elżbiety, Samueli
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wypadek przy CH Ogrody Wypadek przy CH Ogrody

Przygotowania do reformy szkolnej

W związku z wprowadzeniem nowej reformy szkolnej w 1966 roku w powiecie elbląskim będzie pracować 253 nauczycieli, informował Głos Elbląga z 20 lutego 1963 r.

W powiecie elbląskim, tak jak w szeregu innych miastach i powiatach, trwają przygotowania do nowej reformy szkolnej. W listopadzie ubiegłego roku Wydział Oświaty i Kultury opracował wspólne z kierownictwem szkół projekt sieci 8-klasowych szkół w powiecie elbląskim. Ustalono, że we wrześniu 1966 roku w powiecie będą pracować 32 szkoły 8-klasowe. Rozmieszczenie tych szkół uzgodniono z Powiatową Pracownią Urbanistyczną według planu zabudowy i rozwoju wsi. Ostatnio projekt sieci szkół 8-klasowych zatwierdziło również Prezydium Powiatowej Rady Narodowej.
     Według otrzymanych informacji od inspektora szkolnego tow. Józefa Pikuta – Wydział Oświaty i Kultury przygotowuje bazą materialną dla tych szkół (organizowanie pracowni i klasopracowni oraz zabezpieczenie odpowiedniej ilości sprzętu i pomocy naukowych). W tym celu zgodnie z uchwałą Prezydium PRN podwyższono fundusz budżetowy na wydatki rzeczowe z 4.800 zł do 7.000 zł, licząc na jeden oddział. Zakupiono też do pracowni 40 warsztatów stolarskich 4 osobowych i 14 maszyn do szycia. W toku organizacji jest 16 pracowni prac ręcznych 15 gabinetów fizycznych i biologicznych oraz 33 klasopracownie. W bieżącym roku szkolnym wprowadzono programy szkoły 8-klasowej w klasach od I do III, a następnie wprowadzone będą do klas wyższych.
     Już obecnie w celu zabezpieczenia odpowiedniej kadry nauczycielskiej Wydział Oświaty i Kultury organizuje kursokonferencje dla nauczycieli prac ręcznych. W związku z wprowadzeniem nowej reformy szkolnej w 1966 roku w powiecie elbląskim będzie pracować 253 nauczycieli, w tej liczbie po wyższych studiach 148. We wrześniu zgodnie z zaleceniami i staraniem Komitetu Elbląskiego PZPR powstanie w Elblągu punkt konsultacyjny w zakresie studium nauczycielskiego, co w dużym stopniu ułatwi sprawę doszkalania nauczycieli na miejscu. Pomimo, tego, jak stwierdził inspektor szkolny tow. J. Pinkut – będzie jeszcze brakowało w powiecie 60 nauczycieli za studiami wyższymi, których trzeba zatrudnić w latach 1963-66.
     Oczywiście z zatrudnieniem nowych nauczycieli wiąże się sprawa mieszkań. Mieszkania częściowo uzyskane będą z nowego budownictwa i przy rozbudowie istniejących szkół, gdzie stare i ciasne izby lekcyjne zostaną adoptowane do potrzeb mieszkaniowych. W pełnym toku trwają również prace przy zabezpieczeniu potrzebnej ilości izb lekcyjnych.
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Jezioro
Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy
Fototapety z dmuchawcami