Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rajd i atrakcyjna wieczornica

Zapowiadany od dawna Międzyoddziałowy Rajd Pieszy PTTK "Szlakiem Wzgórz Elbląskich", zorganizowany z okazji Miesiąca Przyjaźni, cieszył się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość 425 osób, które wzięły w nim udział, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 11 października 1956 r.

Uczestnicy ze wszystkich czterech tras, jakie obejmował rajd, po przejściu wyznaczonych odcinków spotkali się przed muszlą koncertową w Bażantarni, sprzed której wspólnie wyruszono pod Pomnik Wdzięczności przy ul. Agrikola, składając wiązanki kwiatów na grobach żołnierzy radzieckich.
     Rajd był bardzo przyjemny, ale najprzyjemniejsze było samo zakończenie. W auli Technikum Finansowego zebrali się wszyscy uczestnicy i zaproszeni goście na atrakcyjnej wieczornicy, na której wręczono nagrody wyróżnionym drużynom. Pierwsze miejsce zajęło bezapelacyjnie Technikum Finansowe w Elblągu, którego uczniowie okazali się najbardziej zdyscyplinowanymi i dobrymi turystami.
     W czasie wieczornicy odbył się także występ artystyczny i ciekawy konkurs "Zgaduj - zgadula" o tematyce turystycznej. Wieczór upłynął w miłej i serdecznej atmosferze ale...
     Właśnie to "ale"... spowodowali je, jak zwykle elbląscy chuligani. Za wszelką cenę pragną oni dostać się na każdy wieczorek, każdą zabawę. Chcieli też i tu – a że nie było dla nich miejsca, ponieważ przezornie drzwi były zamknięte - usiłowali chociaż donieść o swej obecności, wrzucając przez okna na środek sali kamienie. Nie byłoby to tak ważne (w Elblągu do tych spraw zdążyliśmy się już przyzwyczaić), gdyby nie fakt, że wystawili oni nienajlepsze świadectwo naszemu miastu wobec turystów z trójmiasta, których także było bardzo dużo. Wstyd było nam wszystkim, że nie umiemy poskromić chuligańskich wybryków pewnej części młodzieży.
     Cała impreza była jednak bardzo przyjemna i można śmiało powiedzieć, że udana. Dobrze byłoby, gdyby podobne rajdy organizować częściej. Oczywiście, Zarząd Okręgowy PTTK powinien pomóc, przekazując na ten cel pewną sumę.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia nowoczesna III