Środa 20-06-2018, imieniny Bogny, Florentyny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rezolucja młodzieży

W imię pokoju i bezpieczeństwa ojczyzny wielka manifestacja młodzieży Elbląga, informował Dziennik Bałtycki z 18 kwietnia 1955 r.

Na pięknie udekorowanym Placu Czerwonym, 15 bm. o godz. 16 odbyła się wielka manifestacja młodzieży Elbląga w obronie najwyższego dobra ludzkości – pokoju. Pod barwnymi transparentami, wyrażającymi protest przeciwko zbrodniczym dążeniom podżegaczy wojennych oraz akcentującymi niezłomną wolę przeciwstawiania się ich planom – zgromadziły się tysięczne tłumy najmłodszych budowniczych naszej ojczyzny.
     W imieniu Miejskiego Komitety Frontu Narodowego powitał ich serdecznie przewodniczący Antoni Płaza, po czym kolejno przemawiali: delegat Elbląga na III Kongres Pokoju – Zdzisław Mantyk, prof. Politechniki Gdańskiej – Henryk Bahr i przedstawiciel Młodzieży – Jan Kolbus.
     Na zakończenie manifestacji zebrani uchwalili rezolucję, podkreślającą solidarność młodzieży elbląskiej z młodzieżą całego świata w walce o pokój, o prawo do życia, nauki i kultury oraz żądającą bezwzględnego zakazu użycia broni atomowej, termojądrowej i zniszczenia jej zapasów.
     „Nie dopuścimy do tego, aby bomby atomowe miały rozbić nasze szkoły i świetlice, nasze domy i warsztaty pracy” – pod tym hasłem, w imię pokoju i bezpieczeństwa ojczyzny całe społeczeństwo Elbląga złoży swe podpisy pod Apelem Wiedeńskim.
     

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • rezolutna młodzieżElbląga w imię pokoju i bezpieczeństwa ojczyzny masowo odpowiada na ApelWiedeński! Pierwszy raz sowietskajA_Armia dobrowolnie wycofała się ze zdobytych terenów, a naszaKremlowskajaWłastc zrobiła z tego happening! 'Wiedeński' zostaje dla historii podziałEuropy poKongresie w1815 ('IV RozbiórPolski').
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2005-04-19)
 • Jak przyjemnie posłuchac tego bełkotu w innej rzeczywistości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  AM(2005-04-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 11
AMK Szkło ozdobne 8
AMK Kuchnia 3
DRZWI PORTA