Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Robotnicy dają nam przykład

Pracujący chłopi, postarają się uczynić wszystko, by rozwinąć rolnictwo, tak jak nakazuje partia, informował Głos Wybrzeża z 25 maja 1954 r.

Już przeszło miesiąc upłynął od chwili, kiedy na zaproszenie załogi Zakładów Mechanicznych w Elblągu wraz z innymi chłopami, byłem gościem braci – robotników. Do dzisiejszego dnia nie mogę zapomnieć okazanej nam gościnności.
     Wiele nas, chłopów, ta wycieczka nauczyła. Ja przyjechałem do Elbląga w 1946 r. Wówczas to widziałem, jak mocno było zniszczone miasto, jak wiele pracy i trudu trzeba było włożyć, by odbudować fabryki, w tym i Zakłady Mechaniczne. Zwiedzając tę fabrykę, widząc, jak się rozbudowała, byłem i wciąż jestem pełen podziwu i uznania dla robotniczej ofiarności. Zakłady stały się potężną fabryką, nowocześnie urządzoną. Załoga ich produkuje coraz więcej, coraz lepszych urządzeń i ich części. Robotnicy dbają o swoją fabrykę, o materiały i narzędzia, bo to jest ich własność – a nie pańska, jak było kiedyś.
     Będąc w Elblągu przekonałem się, jak mocno nasz przemysł wyprzedził rolnictwo. My, chłopi, otrzymujemy teraz dużo maszyn, coraz więcej nawozów sztucznych. Powinniśmy za to dostarczać robotnikom z miast coraz więcej chleba, mięsa, mleka i wszystkiego tego, co do życia potrzebne. Dlatego ja sam postanowiłem i innych zachęcam coraz lepiej gospodarować, by urodzaje były coraz większe, by rozwijała się hodowla. My, pracujący chłopi, postaramy się uczynić wszystko, by rozwinąć rolnictwo, tak jak nakazuje partia.
     Trzeba jednak, aby nasz handel lepiej pracował, by szybciej, sprawniej dostarczał nam towary wyprodukowane przez robotników. A nasze GS – jak np. w Pomorskiej Wsi i GS w Elblągu-Nowakowie jeszcze nie pracują dobrze. Musimy nieraz stracić wiele czasu, nim otrzymamy ten, czy inny towar. Robotnicy z Zakładów Mechanicznych dają nam chłopom z powiatu elbląskiego, przykład, jak mamy pracować dla podniesienia stopy życiowej ludzi pracy. Pójdźmy za tym przykładem.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta samoprzylepna 400x260 cm - Jesień
Fototapety z Londynem
Fototapety do siłowni/fitness club
Fototapeta lateksowa 290x260 cm - Sowy