Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Roboty drogowe w rejone Domu Kultury

Budynki, gdzie będzie przechodziła nowa trasa przeznaczone są do rozbiórki, a zamieszkuje je 9 lokatorów. Mieszkańcy tych domów otrzymają tymczasowe pomieszczenie w nowym budynku barokowym przy ul. Ogólnej, informował Dziennik Bałtycki z 19 sierpnia 1962 r.

Pierwsza sprawa dotyczy budowy ulicy Nowoteatralnej. W zasadzie roboty przebiegają tu zgodnie z ustalonym harmonogramem. Odcinek 800 mb. nowej ulicy, otrzymał już uzbrojenie w cztery ciągi instalacyjne.
     Następna faza robót, to już przygotowanie podłoża betonowego pod asfaltową nawierzchnię. Odcinek od strony ul. Armii Czerwonej ma otrzymać jeszcze w tym roku dwa pasma. Istnieje tylko jedna przeszkoda – dwa budynki na Skarpie, które usytuowane są na trasie nowej ulicy. Budynki te przeznaczone są do rozbiórki, a zamieszkuje je 9 lokatorów. O ile mieszkańcy tych domów otrzymają tymczasowe pomieszczenie w nowym budynku barokowym przy ul. Ogólnej i o ile rozbiórka tych domów będzie zakończona najpóźniej do 20 sierpnia br., to program robót drogowych na ten rok będzie wykonany.
     Druga sprawa to kontynuacja budowy placu przed Domem Kultury. Istnieje poważna obawa, że przyznany na ten cel kredyt, w wysokości 640 tysięcy zł może być nie wykorzystany w tym roku. Sprawa utknęła w biurach projektowych. Wyłonił się tu poważny problem. Biuro projektów Gospodarki Komunalnej, które opracowuje dokumentację techniczną hotelu, stanęło wobec konieczności zmiany usytuowania tego budynku. Zmusza do tego układ gruntu. To powoduje w konsekwencji zmianę granic placu, którego projekt opracowuje Politechnika Gdańska. Uzgodnienia trwają, ale czas mija.
     Sprawą tą winien wnikliwie zająć się Zarząd Inwestycji Domu Kultury w Elblągu, aby nie dopuścić do przełożenia robót na przyszły rok.
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED