Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozpoczął się rok szkolny

Przeszło dwa tysiące „maluchów” rozpoczęło naukę w elbląskich szkołach podstawowych, informował Głos Elbląga z 5 września 1957 r.

W jakich warunkach będą pracować w tym roku szkoły?
     Warunki te są bardzo skromne. Przeciętnie wypada 66 uczniów, na jedną izbę lekcyjną. Ten stan rzeczy zmusza do prowadzenia nauki na kilka zmian. W czterech szkołach będą 3 zmiany i nauka trwać będzie bez przerwy od godz. 8 do 18, w pozostałych szkołach zastosowano system dwuzmianowy.
     Duże trudności powstały wskutek niedokończenia budowy szkoły przy ul. Mielczarskiego. Dlatego też dwie szkoły (nr 6 i 14) muszą do października br. gnieździć się w jednym budynku przy ul. Czerniakowskiej.
     Dobrze natomiast przedstawia się sprawa wykładowców. Obecnie mamy w Elblągu 252 nauczycieli w tym wielu specjalistów dla klas starszych. Liczba ta zaspokaja całkowicie potrzeby miasta. Gorzej natomiast z mieszkaniami. Kilkunastu nauczycieli mieszka bowiem w pomocniczych pomieszczeniach szkolnych przy ul. Robotniczej i Agrykola. Wydział Oświaty Prezydium MRN kołacze o przydział 12 mieszkań rodzinnych i 10 samodzielnych pokojów dla samotnych nauczycieli, ale jak dotąd starania te nie odnoszą skutku.
     Rok bieżący przyniósł też zasadniczą poprawę w dziedzinie remontów budynków szkolnych. Nie licząc drobnych prac przy ogrodzeniach szkół, wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne remonty zostały ukończone w terminie.
     Rzecz jasna, skromne warunki elbląskiego szkolnictwa stanowią poważne utrudnienie, tym niemniej nie zagrażają – zdaniem ogółu pedagogów – obniżeniem poziomu nauczania.

oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Płyn Hayne
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
OKOWOKO s.c.