Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Rozwój bazy turystycznej

 
Elbląg, Rozwój bazy turystycznej
Rek

 Pomimo rozbudowy, baza turystyczna administrowana przez Zarząd Oddziału PTTK w Elblągu jest ciągle za mała. Stąd wynika konieczność systematycznego starania się o środki finansowe umożliwiające dalsza rozbudowę - czytamy w Głosie Elbląga z 28 sierpnia 1965 roku.

Jak nas poinformowano w 1966 roku oddział PTTK otrzymał fundusze dodatkowe w wysokości 200 tys. złotych z przeznaczeniem na budowę dwóch ośrodków kempingowych i pól namiotowych. Jeden z nich powstanie w Piaskach, na samym końcu Mierzei Wiślanej, a drugi pomiędzy tą miejscowością a Krynicą Morską, przy czym w każdym będzie mogło jednorazowo przebywać po 200 turystów. Obecnie trwają starania o przydział terenu, a same roboty przygotowawcze rozpoczną się na wiosnę 1963 roku.
     
     Kolejnym problemem stała się przystań kajakowa PTTK położona nad brzegiem rzeki Elbląg. W prawdzie przewiduje się wybudowanie tam pawilonów, ale już obecnie widać że sama przystań jest za mała. W związku z tym zarząd wystąpił o przydzielenie dodatkowego, sąsiadującego terenu, który umożliwiłby rozbudowę urządzeń turystycznych. Poczyniono również starania, aby w pobliżu parkingu tuż obok przystani wybudowano stację benzynową dla potrzeb turystów zatrzymujących się w ośrodku. Jak z tego wynika, PTTK z uporem stara się o coraz lepsze zagospodarowanie swojego terenu i jak dotychczas, starania te uwieńczone były pozytywnymi rezultatami.
     
     
***
     Artykuł zawiera oryginalną pisownię.
     
(jk)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Audi
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski