Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Śródmieście dzielnica reprezentacyjna ale...

Okazało się, że te nowoczesne wieżowce przy ul. Tysiąclecia grzęzną w błocie, a dojście do nich przypomina trening lekkoatletyczny specjalności – skok w dal z kamienia na kamień przez kałuże, informował Głos Elbląga z 14 września 1962 r.

Dzielnica położona w granicach ulic: Tysiąclecia, Hetmańskiej, Janowskiej i Rycerskiej nosząca nazwę Śródmieście, słusznie chyba pretenduje do miana reprezentacyjnej dzielnicy miasta. Widzą to miejscowi i przyjezdni, gdyż dzielnica ta leży przy trasie wlotowej do miasta.
     Tymczasem przy bliższym przyjrzeniu okazuje się, że te nowoczesne wieżowce grzęzną w błocie, a dojście do nich przypomina trening lekkoatletyczny specjalności – skok w dal z kamienia na kamień przez kałuże. W budynkach, o których mowa mieszkają pracownicy Zamechu. Jako dobry gospodarz – Zamech pomyślałby też o uporządkowaniu terenu.
     Ostatnio spisany został kolejny już protokół w obecności przedstawicieli: generalnego wykonawcy PBT, Zarządu Zieleni Miejskiej, MPRI i DBOR Elbląg, precyzujący wykonanie prac porządkowo-gospodarczych na tym terenie do 20 września br. uporządkować odkryte mury fundamentowe między pierwszym wieżowcem, a blokami przy ul. Janowskiej i Hetmańskiej, drogę dojazdową z trylinki między wieżowce, a pod blokiem przy ul. Janowskiej 5-7-9 plac żwirowy przy tym bloku.
     PBT podjęło się wykonać i ustawić: jedną piaskownicę, dwa trzepaki i obudowę śmietników oraz 4 ławki. Zarząd Zieleni Miejskiej zobowiązał się zazielenić cały teren do 20 października bieżącego roku.
     Obecne zaawansowanie prac budzi poważne zastrzeżenie co do sumienności wykonawców. Budowlana beztroska jest już przysłowiowa, ale zamechowcy stanowczo przeciw temu protestują. Wykonanie tych wszystkich prac mieści się w planie inwestycji Zamechu na 1962 rok i fundusze nie wykorzystane w tym roku przepadną. Stracą na tym mieszkańcy domów, Zamech i traci miasto.
     Obecny wygląd Śródmieścia pannę wymalowaną pachnącą wodą kwiatową, ale z brudną szyją. Apelujemy do DBOR, PBT i MPRI zanim jesienne szarugi uniemożliwią całkowicie prace terenowe – przyśpieszcie tempo prac.
     
     
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Volkswagen